Tuesday, Sep. 19, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN YENİ GÖREVE BAŞLAYAN AYNI ZAMANDA İNŞAAT MÜHENDİSİ OLAN KARAYOLLARI 14. BÖLGE MÜDÜRÜ İSMAİL KARTAL’A ZİYARET

25 Mart 2011

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN YENİ GÖREVE BAŞLAYAN AYNI ZAMANDA İNŞAAT MÜHENDİSİ OLAN KARAYOLLARI 14. BÖLGE MÜDÜRÜ İSMAİL KARTAL’A ZİYARET

ZİYARETTE SAMANLI BAĞLANTI YOLU GÜNDEME GELDİ.

ŞAHİN: BİZ DOĞU ETABI BAĞLANTI OTOYOLUNA KARŞI DEĞİLİZ.

DOĞRU GÜZERGAH OTOSANSİT OTOYOL BAĞLANTISIDIR.

27 KM’LİK DOĞU ETABI OTOYOLUNDA KAPASİTE KULLANIMI YÜZDE 15

BURSA / İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa’ya yeni atanan Karayolları 14. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi İsmail Kartal’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Gerçekleşen ziyarette karşılıklı tanışmadan sonra, tartışmalarıyla Bursa kamuoyunu meşgul eden Samanlı’ya yapılacak otoyol bağlantı projesi gündeme geldi. Konuyla ilgili Karayolları 14. Bölge Müdürü İsmail Kartal’ı bilgilendiren İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Doğu etabında27 kmboyunca bağlantısı olmayan otoyola bağlantı yolunun yapılmasına da karşı değiliz. Aksine bağlantı otoyolun yapılması kaçak yapılaşmanın önüne geçer. Yapılması gereken en doğru proje Otosansit – otoyol bağlantı yoludur. Bu proje şehrin doğu-batı ulaşımını rahatlatacaktır. Kestel, Gürsu, Yıldırım İlçelerinintrafik yükünü en kısa sürede otoyola aktaracaktır” dedi.

BİZ DOĞU ETABI BAĞLANTI YOLUNA KARŞI DEĞİLİZ

Karayolları 14. Bölge Müdürü İsmail Kartal’a ulaşım planlaması açısından planlar üzerinde bilgi paylaşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Samanlı bağlantı yolu projesinin teknik alt yapısının dolu olmadığını, projenin üzerinde bu kadar durulmasının en önemli sebebinin taşkın alanında olduğu halde yapılması planlanan sağlık kompleksi ve300 Haolarak ovanın toplulaştırma planı adı altında imara açılan alanlara yol götürmek olduğuna dikkat çekti. Sağlık kompleksinin taşkın alanı üzerinde bulunduğunu bir kez daha hatırlatan Şahin, Samanlı bağlantı yolu projesinin bölünmüş yola dönüşeceğini ve kaçak yapılaşmaya davetiye çıkaracağının da altını çizdi. Ve yanlış proje yüzünden devletin en az 100 milyon dolar kayba uğrayacağını ifade etti. Şahin, Ayrıca Samanlı bağlantı yoluna ait “TOPRAK KORUMA KURULU” nca da olumsuz görüş verildiğini belirtti.

DOĞU ETABI OTOYOLUN KULLANIM KAPASİTESİ %15

Ayrıca Otoyolun doğu etabının kapasitesinin yüzde 15’nin kullanılmasının içimizi acıttığını belirten Şahin, bağlantı yollarının en kısa zamanda ulaşım etütleri dikkate alınarak,doğru yerde yapılması, yüz milyon dolar üzerindeki yatırımın doğru kullanılarak kıt olan ülke kaynaklarının israf edilmemesi gerektiğini söyledi.

Samanlı sağlık kompleksine yol götürülecek diye otoyol bağlantı yolunun güzergahının değiştirilmesi yanlıştır. Sağlık kompleksine yol götürmek Karayollarının değil, Belediyenin görevi olup ;Biz tarihi uyarımızı yapıyoruz.

KARTAL “GEREKLİ DETAYLI İNCELEMENİN YAPILACAĞINI” BELİRTTİ

Ziyaret için teşekkür eden Kartal meslektaşlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu, tüm bilgilendirmeleri dinleyen ve gerekli detaylı incelemeleri yeniden yapacağını belirten Kartal “Otoyolun doğu etabının kapasite kullanımının mutlaka arttırılması ve bunun sağlanması içinde bağlantı yollarının önemine” değindi.

 

      

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa