Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN, YAPI DENETİM BİRLİĞİ’NE ZİYARET

08 Temmuz 2008

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN, YAPI DENETİM BİRLİĞİ’NE ZİYARET

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, “EMİRSULTAN PROJESİ’NİN MESLEK ODALARINA DANIŞILMASI GEREKMEKTEDİR”

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Yapı Denetimleri Birlikleri Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, ikili ilişkilerin arttırılması konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Yapı Denetim Birliği’nin yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti yapan İMO Bursa Şubesi, geçmiş yıllardan beri varolan iki meslek kuruluşu arasındaki ilişkilerin bundan sonraki dönemlerde de devam ettirilmesi temennisinde olduklarını söyledi. Yapı Denetim’in önemine değinen Şahin, inşaat sektörünü ve inşaat ile alakalı diğer sektörleri içine alan yapı denetimi konusunun kendileri açısından büyük önem taşıdığına değindi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Emirsultan semtinde yapımına başladığı proje için Belediye ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyleyen İMO Başkanı Şahin, “Meslek kuruluşları olarak, projenin revize edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yetkililerin de bizlerin görüşlerini alması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

İMO bünyesinde kurdukları Ulaşım Komitesi’nin ciddi çalışmalar içinde olduğunu da açıklayan Şahin, komitenin ulaşım master planına temel teşkil edecek önemli çalışmalar yapmakta olduğunu ve bu çalışmalar tamamlandığında kent yöneticileriyle paylaşacaklarını söyledi.

YAPI DENETİM BİRLİĞİ VE İMO, İŞBİRLİĞİNE HAZIR

Yeni yönetime gelen Yapı Denetim Birliği Bursa Şubesi Başkanı Tuncay Dikensak, kentsel dönüşüm projelerinin lokal olarak kalmaması gerektiğini belirterek, yapılacak çalışmaların kentin dokusunu bozmayacak ve küçük kısımları düzenleyecek şekilde yapılandırılmaması gerektiğini vurguladı.

Eimrsultan Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında İMO Yönetiminin görüşlerini katıldıklarını söyleyen Dikensak, yapılacak çalışmalarda mesleki kuruluşlarının görüşlerinin alınması gerektiğini hatırlattı.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa