Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN MUSTAFAKEMALPAŞA ÇIKARMASI

20 Mart 2009

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN MUSTAFAKEMALPAŞA ÇIKARMASI

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN MUSTAFAKEMALPAŞA ÇIKARMASI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Mustafakemalpaşa Temsilciliği’ni ziyaret ederek Mustafakemalpaşa’daki inşaat mühendisleri ile bir araya geldi.

Mustafakemalpaşa’da belediye meclis üye adayı olan inşaat mühendisleri MHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Mahmut Gök, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayları Fatih Şengül ve Yaşar Yenipazar’ın da toplantıya katılımından duyduğu memnuniyeti belirten İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Bizler meslektaşlarımızın siyasete girmelerini destekliyoruz. Hangi partiden aday oldukları önem teşkil etmiyor. Bizler gibi teknik adamların yerel yönetimlerde yer alması gerek” dedi. Dünyada lobi faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Şahin, “Sizler önce inşaat mühendisi kimliğinizi daha sonra siyasi kimliğinizi ön planda taşımalısınız” diye konuştu. Şahin, İMO nun temel misyonunun siyasi birliktelik değil mesleki birliktelik olduğunu kaydetti.

SEKTÖRDEKİ HERKES EĞİTİMLİ OLMALI

İlçelerde inşaatlarda çalışan kalfa ve ustaların eğitim eksiklikleri olduğuna dikkat çeken Şahin, “Sektörümüzdeki herkes eğitimli olmalı. İnşaatlarınızda çalışan kalfa ve ustaların kurslara giderek sertifikalı bir şekilde çalıştırılması gerekiyor” dedi. Mustafakemalpaşa’da bulunan temsilcilik ofisinin gelecek dönemde daha geniş bir binaya kavuşturulması için çalışmalar yapacaklarını kaydeden Şahin, temsilciliklerinin İMO Bursa Şubesi için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Şahin ayrıca, Mustafakemalpaşa’nın İnatlar Köyünde yapılması planlanan ‘katı yakıt yakma tesisleri’nin de Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi ve diğer akademik odalarla birlikte mercek altına alacaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa