Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN KARAYOLLARI MÜDÜRÜ YAZICIOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ

17 Eylül 2015

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN KARAYOLLARI MÜDÜRÜ YAZICIOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’nu ziyaret ederek başarılar diledi.

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Yazıcıoğlu, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu’nu makamında ağırladı. İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Yönetim Kurulu üyeleri Özgür Yaşar Özbey ve Alper Aydın ile birlikte 14. Bölge Müdürü Yazıcıoğlu’nu tebrik etti. Başkan Akyıldız, Bursa’nın birçok kenti bir birine bağlayan bir konumda olduğunu belirterek, “Bursa ulaşımda önemli hatlardan birisi. İstanbul’a yakınlığı, güçlü sanayisi ve kozmopolit nüfusu nedeniyle Bursa’dan Türkiye’nin her noktasına ulaşmak bir ihtiyaç haline geldi. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sürdürdüğü projelerle bunun aşılacağına inanıyoruz. Yeniden düzenlenen yollarla şehirlerarası mesafeler artık kısalmaya başladı” dedi.

BAŞKAN AKYILDIZ: “OTOYOL KENT İÇİ TRAFİĞİ DE RAHATLATACAK”

Körfez Geçiş Köprüsü ve Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu Projesi hakkında Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’ndan bilgi alan Başkan Basri Akyıldız, İstanbul- İzmir arasındaki mesafeyi 3,5 saate indirecek olan projenin köprü mühendisliği bilgilerini de geliştirdiğini belirtti. Akyıldız, ayrıca otoyol projesinin tamamlanması ile kent içinden geçmek zorunda kalan araçların, kent trafiğinden etkilenmeden ilerleyebileceğini de söyledi.

“ÖĞRENCİLERİN İLGİSİNİ KARAYOLLARINA ÇEKMELİYİZ”

Üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümlerinde karayolu çalışmalarına ilginin az olduğuna dikkat çeken Başkan Akyıldız, ilgiyi arttırmak için Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ile birlikte bilgilendirme amaçlı toplantılar düzenlemek istediklerini dile getirdi.

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ YAZICIOĞLU: “OTOYOLUN BURSA BÖLÜMÜ 2016’DA AÇILACAK”

Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu,  yaklaşık 5 bin kilometrelik bir alana hizmet götürdükleri bilgisini vererek, Bursa ve Bilecik’in tamamı, Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Kütahya’nın ise büyük çoğunluğunun sorumlulukları içerisinde yer aldığını kaydetti. Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu Projesinde, anayolların Körfez Geçiş Köprüsü’nden öncesinde açılabileceğini ifade eden Yazıcıoğlu, Bursa’ya kadar olan kısmın ise 2016 yılının ilk yarısına yetişeceğini bildirdi.

“BURSA’DA ÖNEMLİ AKSLAR TAMAMLANDI”

Bursa’daki çalışmaların devam ettiğini söyleyen Yazıcıoğlu, önemli aksların bitmek üzere olduğunu kaydetti. Balıkesir ve İzmir akslarının tamamlandığını aktaran Yazıcıoğlu, “175 kilometrelik Çanakkale aksını bitirmek üzereyiz. 15-20 kilometrelik asfaltlanacak yolumuz kaldı. Şu an ulaşımı kolaylaştıracak, yolları birbirine bağlayan kavşaklarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

Mezitler Geçidinde yaşanan sorunları çözdüklerini belirten Yazıcıoğlu, Bozüyük’e kadar rahat bir şekilde yol alındığını açıkladı.

“ULUDAĞ YOLUNU EN AZ ZARARLA TAMAMLAYACAĞIZ”

Karayollarının hizmet sınırlarında bulunan 31 kilometrelik Uludağ yolu ile ilgili de bilgi veren Karayolları 14. Bölge Müdürü Yazıcıoğlu şunları söyledi: “Uludağ yolunu en az zararla genişletmeye çalışıyoruz. Yıllardır gelen şikayetler ve yaşanan kazaların ardından bunu yapmak zorundayız. En az 10 metrelik bir platform ve yol boyunca banketler oluşturulacak. Güvenlik bir iniş, çıkış sağlanacak. Kış aylarında yoğun tuzlama yapıldığı için de tuza dayanıklı asfalt dökümü gerçekleştirilecek.”

02 01 03

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa