Tuesday, Sep. 19, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

05 Mart 2011

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ
İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI, BAOB YERLEŞKESİ’NDE AÇILDI

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ AKADEMİK ODALARDA”

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa Akademik Odalar Yerleşkesi’nde  (BAOB) düzenlenen törenle açıldı.

Açılışta AK Parti Bursa Milletvekili M. Altan Karapaşaoğlu, Vali Yardımcısı Sabahattin Yücel, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, İMO Genel Başkanı H. Serdar Harp, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, bürokratlar, Bursa ve dışında faaliyet gösteren akademik oda başkanları ve çok sayıda inşaat mühendisi katıldı.

Açılışta konuşan İMO Genel Başkanı H. Serdar Harp, BAOB’un Türkiye’ye örnek bir yapı olduğunu belirterek; projenin yapılması uygulanması ve faaliyete geçirilmesi aşamasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye’nin gıpta ile baktığı BAOB çatısı altında faaliyet gösteren tüm akademik odalara başarılar dileyen Genel Başkan Harp; “Yaşam alanlarımız ticari ve siyasi rantlara kurban ediliyor. Bursa’da bu yanlışlardan nasibini aldı. Ulaşım başta olmak üzere yapılaşmada da ciddi sıkıntılar var. Akademik odaların böylesine güzel bir çatı altında toplanmasını fırsat bilerek kent yöneticilerinin sorunların çözümü noktasında buralara başvurması gerekiyor” dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ AKADEMİK ODALARDA

İnşaat Mühendisleri Odası’nın da yer aldığı BAOB için gönüllü kamu kurumu benzetmesini yapan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ise böylesine kıymetli bir yerin arazisini odalara tahsis eden ve tüm akademik odaları bir çatı altında toplayan herkese teşekkür etti. Şube hakkında teknik bilgiler veren Şube Başkanı Şahin, 750’si hizmet alanı, 750’si eğitim alanı olmak üzere toplamda bin 500 metrekarelik bir alanda yerleştiklerini kaydetti. İMO Bursa Şubesi’nin de dahil olmak üzere 27 odanın hizmet verdiği BAOB Yerleşkesi için şimdiye kadar 22 milyon liranın harcandığını vurgulayan Şahin: “Yerleşke için sadece bizim odamız 3 milyon 200 bin TL harcamıştır. Burası adeta gönüllü kuruluşların çatısı oldu. Bizler hiçbir yöneticinin rakibi değil, ücretsiz danışmanıyız. Kent yönetimi bilimsel verilere dayanarak yapılmalıdır. Yöneticilerimiz de bizlerle işbirliğine girmelidir” diye konuştu.

ÇÖZÜM BU ÇATI ALTINDA

Türkiye’de ve Bursa’da kentleşme sorunları olduğunu söyleyen İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, sorunların çözümünün de ancak akademik odalarla işbirliğine gidilerek bulunabileceğine işaret etti. BAOB Yerleşkesi içerisinde hizmet veren tüm odaların siyasi değil, akademik birliktelik içerisinde olması gerektiğini kaydeden Şahin şöyle konuştu: “Kent sorunlarına siyasi olarak bakmayan ve sorunların çözümü için birlikte çalışan meslek odaları var bu çatı altında. İMO Bursa Şubesi de bunların başında gelmektedir. Bizler tüm siyasi partilere aynı yakınlıkta olduk. Siyasal birliktelik aramadık. Meslekteki birlikteliği hep ön planda tuttuk. Ancak meslektaşlarımızın siyasetin içerisinde olmalarını da destekledik.”

İMO Bursa Şubesi’nde yapılan açılış konuşmalarının ardından hep birlikte kurdele kesimi gerçekleştirildi.

 

    

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa