Friday, Oct. 20, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ ÜYELERİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

08 Mayıs 2013

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ ÜYELERİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: “BİZ YEREL YÖNETİMLERİN RAKİBİ DEĞİLİZ. BİRLİKTE HAREKET ETMEK İSTERİZ…”

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi üyeleri ile ‘Danışma Kurulu’ toplantısında bir araya gelen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Biz yerel yönetimlerin rakibi değiliz. Birlikte hareket etmek isteriz” dedi.

Yeniden göreve seçildikleri 2012 yılının Mart ayından bu yana yapılan oda faaliyetleri hakkında üyeleri bilgilendiren İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “İMO Bursa Şubesi olarak kent sorunlarına duyarlı olmaya, yapılan yanlışlara karşı kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bunun haricinde düzenlediğimiz mesleki seminer ve eğitimlerle üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca kent dinamikleriyle karşılıklı yaptığımız ziyaretlerle fikir alışverişinde bulunuyor ve okullarda öğrencilerle buluşup inşaat mühendisliği mesleğini tanıtmak için seminerler düzenliyoruz” diye konuştu.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin yerel yönetimlerin karşısında yer aldığı gibi bir algı yaratılmak istendiğine dikkat çeken Necati Şahin, “Biz yerel yönetimlerin rakibi değiliz. Biz yerel yönetimlerle birlikte yürümek isteriz; ancak hızlı iş yapma adına çok önemli teknik hatalar yapılıyor. Hayata geçirilmesinde kent için sıkıntılar yaratacak projelere karşı basın toplantıları yaparak kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. Gerekirse de yargı yoluna giderek doğru çalışmalar yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa’nın ulaşım master planı konusuna da değinen Şahin, “Bursa’nın ulaşım master planını yapan Dr. Branner, dünya çapında yaptığı ulaşım planlarında inşaat mühendisleri ile hareket etti; ancak Bursa’da biz sürecin dışında bırakıldık. Yerel yöneticiler bırakın bize danışmayı kendi meclislerine bile danışma ihtiyacı duymadan hareket ediyorlar. Biz de ancak olay ortaya çıkınca itiraz edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa