Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ, REKTÖR ULCAY`I ZİYARET ETTİ

10 Eylül 2015

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ, REKTÖR ULCAY`I ZİYARET ETTİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay`ı makamında ziyaret etti.

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Yönetim Kurulu üyeleri Özgür Yaşar Özbey, Nurten Topaloğlu, Arş. Gör. Gökçen Eryılmaz Türkkan, İsa Serintürk, Burak İmrekoğlu, UÜ. Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay`ı ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler. Görüşmede Rektör Prof. Dr. Ulcay, üniversite için hazırladıkları projeleri İMO Bursa Yönetim Kurulu ile paylaştı. Hedeflerinin master ve doktora öğrencilerini arttırmak olduğunu belirten Prof. Dr. Ulcay, “Master ve doktora öğrenci sayımızı 10 bine çıkartmak istiyoruz” dedi.

REKTÖR ULCAY: “UDAM İÇİN İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Yabancı öğrencilerin Türkçe eğitimleri için çalışmaları olduğunu dile getiren Prof. Dr. Ulcay, “Türkçe eğitim görebilecekleri kısa adı UDAM olan Uludağ Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi için 500 kişilik, 25 sınıflık bir bina yaptırmak istiyoruz. Bu tamamlandıktan sonra ikincisini de yaptıracağız.  Laboratuvarları, 20 kişilik sınıfları, okutman odaları ve toplantı salonunun olacağı bir bina istiyoruz.  Bunun için sponsor firma arayışımızda İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi`nden ve inşaat mühendislerinden destek bekliyoruz. Sınıflara destek olan kişilerin isimlerini yazdırmayı planlıyoruz. Ayrıca master ve doktora öğrencileri için 500`er daireden oluşan 1000 konutluk lojman projemiz ile öğretim üyelerimize yönelik de 400 dairelik yeni lojman yapma hedefimiz var” diye konuştu.

BASRİ AKYILDIZ: “EĞİTİME HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMAYA HAZIRIZ”

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız da, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak Uludağ Üniversitesi`nin projeleri için sponsor firma arayışında gereken desteği sağlayacaklarını söyleyerek, “Bundan sonra da eğitime her türlü desteği sağlamaya hazırız. Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nün açılması için çok çaba harcadık ve bu yıl İnşaat Mühendisliği Bölümü`nün ilk mezunlarını vermesinin sevincini hep birlikte yaşadık. Şu an İnşaat Mühendisliği Bölümü`nün laboratuvar binalarının yapımı için çalışma yürütüyoruz” dedi.

Akyıldız, İMO Bursa Şubesi`ne üye öğrencilere ve mezunlara yönelik meslek içi eğitimler verdiklerini ve staj yapmak isteyen öğrencilere de staj yeri konusunda yardım ettiklerini ifade etti. Üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olan üyelere ve 4. sınıf öğrencilerine Mesleğe Hazırlık Kursları düzenlediklerini belirten Akyıldız, teorik bilgiye sahip olan genç inşaat mühendislerine meslekte karşılaşacakları önemli yönetmelik ve uygulamaları aktardıklarını kaydetti.   

 İMO BURSA ŞUBESİ UÜ ZİYARET 2İMO BURSA ŞUBESİ UÜ ZİYARET 3İMO BURSA ŞUBESİ UÜ ZİYARET 4

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa