Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ KAMU KURUMLARINDAKİ TEMSİLCİLERİNİ BELİRLEDİ

20 Mart 2009

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ KAMU KURUMLARINDAKİ TEMSİLCİLERİNİ BELİRLEDİ

İMO BAŞKANI ŞAHİN, “BURSA, MESLEK ODALARINA DANIŞARAK YAPILANDIRILMALI”

BURSA- TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Bursa’nın yapılandırma faaliyetleri aşamasında belediyelerin hazırladığı projelerin ilgili meslek odalarına danışarak uygulamaya sokulması gerektiğini söyledi.

İMO Bursa Şubesi, kamu kurumlarındaki temsilciliklerini seçmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, BUSKİ ve İller Bankası’nı ziyaretlerde bulundu. Bu kurumlarda çalışan İnşaat Mühendisleri’ni tek tek ziyaret ederek sorunlarını dinleyen İMO Başkanı Necati Şahin, Bursa’nın sorunları hakkındaki görüşlerini aktardı. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan ‘Kaçak Yapılaşma Zirvesi’nin yaklaşan yerel seçimler öncesinde büyük önem taşıdığına dikkat çeken Şahin, “Geçmişte yerel yöneticilerimizin seçimler öncesinde yaptığı bazı talihsiz açıklamalar nedeniyle bugün Bursa’da kaçak yapılaşmanın sayısı 200 bin dolaylarına çıkmıştır. Büyük ilçelerimizde, kaçak yapılaşma bugün inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Bu konuyla ilgili meslek odaları olarak bu gidişata dur dememiz gerekiyor” dedi.

Düzenlenecek olan kaçak yapılaşma zirvesine çok geniş çaplı bir toplantı yapmayı amaçladıklarını belirten Şahin, “Valilik başkanlığında Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Bayındırlık Müdürlüğü ve ilgili meslek odalarını bir araya getirerek, daha önce hiç yapılmamış bir zirve gerçekleştireceğiz. İnanıyorum ki bu zirveden sonra çok şey değişecek” diye konuştu.

BUSKİ GENEL MÜDÜRÜ ÇETİNAVCI: “KAÇAK YAPI SAHİPLERİNE SU BAĞLATILMASI KONUSUNDA BÜYÜK SIKINTILAR YAŞIYORUZ”

İMO’nun yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Buski Genel Müdürü İsmail Çetinavcı da kaçak yapıların kendilerine yaptıkları su bağlatma başvurularının sıkıntı yarattığını belirtti. Çetinavcı, “Kaçak yapılara su bağlama konusunda yapının sahibi vatandaşlar ile sıkıntılar yaşıyoruz. 2004 yılından önce yapılan kaçak yapılara getirilen aftan yararlanmak isteyen kaçak yapının sahipleri, bize bu yıldan önce yatırılmış emlak vergisi örneği ile başvuruda bulunarak su bağlatmak istiyor” şeklinde konuştu.

Çetinavcı ayrıca, Nilüfer ve Doğancı barajlarındaki su seviyesi ile, havzadaki kar potansiyelinin istenilen seviyede olduğunu, Bursa’nın 2014 yılına kadar su sıkıntısı yaşamayacağını ve 2040 yılı ihtiyacına göre de planlama yaptıklarını belirtti.

İMO yaptığı ziyaretlerin ardından Tüyap Fuar Merkezi’nde açılışı yapılan Yapı ve Yaşam Fuarı’nı ziyaret etti.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa