Tuesday, Sep. 19, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAAT EMLAK HİZMETLERİ MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

05 Aralık 2014

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAAT EMLAK HİZMETLERİ MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaretinde yeni projelerinde uygulanacak mesleki denetimlerde gönüllü olarak görev alabileceklerini söyledi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız ve yönetim kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Hizmetleri Müdürü Necdet Sezer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, yapı güvenliğinin en önemli unsur olduğu kurumların başında milli eğitimin geldiğini belirtti. Başkan Akyıldız, yeni okul, yurt projeleri için okul veya yurt ruhsatı ve kullanma izni alınmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından deprem güvenliği, okul binası olmaya uygunluk belgesi istendiğini kaydetti.

“ÖĞRENCİLERE MESLEĞİ TANITMAYA HAZIRIZ”

Geçmiş dönemlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencilere inşaat mühendisliği ile ilgili meslek tanıtım eğitimleri gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Basri Akyıldız, “Mesleği doğru tanıyabilmesi için öğrencilere yönelik yapılacak mesleki tanıtım eğitimlerine meslek odalarının görevlendireceği yetkililer katılmalı. Bu konuda İMO Bursa Şubesi olarak öğrencilere mesleği tanıtmaya hazırız” dedi.

Başkan Akyıldız, oda olarak yeni yapılacak eğitim projelerinde mesleki denetimleri gönüllü gerçekleştirmeye hazır olduklarının altını çizdi.

“YENİ OKUL PROJELERİNDE GÜVENLİĞE VE ESTETİĞE DİKKAT EDİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Hizmetleri Müdürü Necdet Sezer, okul binalarında yapı güvenliğinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Necdet Sezer, ayrıca tek tip yapılar yerine hayırsever iş adamlarının yaptırdığı okullarda dahil tüm projelerde estetiğe özen gösterdiklerini belirtti. Bu kapsamda Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak beş okul projesi için protokol imzaladıklarını ifade eden Sezer, İMO Bursa Şubesi ile de iletişim halinde olacaklarını sözlerine ekledi.

 

IMG_1337

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa