Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ GELENEKSEL DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

20 Aralık 2014

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ GELENEKSEL DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Geleneksel Dayanışma Gecesi’nde odanın kuruluşunun 60’ıncı yılını kutlayarak, Bursa’da bulunan inşaat mühendislerini bir araya getirdi.  İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, son aylarda inşaatlarda yaşanan üzücü iş kazalarıyla birlikte iş güvenliği konusunun öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, “İMO Bursa Şubesi olarak bundan sonrada yapıcı ve eleştirel duruşumuzu değiştirmeden kentimiz, ülkemiz, mesleğimiz ve meslektaşlarımız için gerekeni, gerekli gördüğümüz her yerde söylemeye devam edeceğiz” dedi.

İMO Bursa Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dayanışma Gecesi, yoğun katılımla gerçekleşti. İMO’nun kuruluşunun 60’ncı yılının da kutlandığı gecede, meslekte 60’ıncı, 40’ıncı ve 25’inci yılını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şimşek, İMO Balıkesir Şube Başkanı Gülümser Hızal, İMO Bursa eski Şube Başkanı Necati Şahin ve Enver Kır, akademik oda temsilcileri ve inşaat mühendisleri katıldı.

“İMO AİLESİ İÇERİSİNDE ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ”

Gecede konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, İnşaat Mühendisleri Odası’nın 60’ıncı yılını kutlamaktan gurur duyduklarını belirterek, İMO Bursa Şubesi’nin duruşu ve yapmış olduğu faaliyetlerle İMO ailesi içerisinde örnek gösterilir hale geldiğini kaydetti.

“YEREL YÖNETİMLERLE İŞ BİRLİĞİ SÜRÜYOR”

İMO Bursa Şubesi’nin çalışmalarından da bahseden Akyıldız, yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirmeye devam ettiklerini söyledi. Akyıldız, Nilüfer Belediyesi ile ruhsat sürecinde yaşanan sıkıntıları aşmak için her ay düzenlenen toplantıların Osmangazi ve Yıldırım belediyeleri ile de gerçekleştirildiğini vurguladı.

“İNŞAAT MÜHENDİSİ ADAYLARINA DESTEĞE DEVAM”

Eğitime verdikleri önemin de altını çizen Akyıldız, 9 aylık sürede üyelerden büyük ilgi gören kurs ve seminerleri düzenlemeye devam edeceklerini dile getirdi. İnşaat mühendisi adayı öğrencilere teknik gezi, kurs, seminerler ve yarışmalarda maddi, manevi destek sağladıklarını belirten İMO Bursa Şube Başkanı Akyıldız,  “İyi birer mühendis olarak yetişmeleri içinde elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

“YAPICI VE ELEŞTİREL DURUŞUMUZU DEĞİŞTİRMEYECEĞİZ”

Son aylarda yaşanan üzücü iş kazalarıyla gündeme gelen inşaatlarda iş güvenliği konusunun öncelikleri arasında yer aldığını belirten Basri Akyıldız, “Mesleğimiz ve meslektaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda ilgili kişi ve kurumlarla iletişim içerisinde olmaya gayret gösteriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye inşaat sektörü ve mesleğimizin tüm sorunlarını ve çözüm önerilerimizi sözlü ve yazılı olarak ilettik. İMO Bursa Şubesi olarak bundan sonrada yapıcı ve eleştirel duruşumuzu değiştirmeden kentimiz, ülkemiz, mesleğimiz ve meslektaşlarımız için gerekeni, gerekli gördüğümüz her yerde söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

3’ÜNCÜ KÖPRÜLER VİYADÜKLER SEMPOZYUMUNA ÇAĞRI

Gerçekleştirdikleri tüm çalışmalarda oda üyelerinin desteği ile hayata geçirdiklerini ifade eden Akyıldız, bu desteğin devam etmesini istedi. İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, 8-10 Mayıs tarihleri arasında ev sahipliğini yapacakları 3’üncü Köprüler Viyadükler Sempozyumu içinde tüm üyelerin desteğini beklediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Akyıldız, inşaat mühendisliği mesleğinde 60’ıncı yılını dolduran oda üyesi Sevim Akyazı’ya plaketini takdim etti. Meslekte 40’ıncı ve 60’ıncı yılını dolduran oda üyelerine de plaketleri geceye katılan konuklar tarafından verildi.

Yönetim Kurulu Sevim Akyazı- Basri Akyıldız IMG_9130 IMG_9125 IMG_3663 Basri Akyıldız 2

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa