Thursday, Nov. 23, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

06 Haziran 2008

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İMO BURSA ŞUBESİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI, NİLÜFER VE GÜZELYALI BELEDİYE BAŞKANLARI’NIN DA KATILIMIYLA YAPILDI

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, ‘SEÇİLDİĞİMİZ GÜNDEN İTİBAREN KENTİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

BURSA– İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, göreve geldikleri günden itibaren yönetim olarak kentin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İMO Bursa Şubesi Danışma Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu, çok sayıda odaya kayıtlı mühendis ve İMO Bursa Şubesi’ne bağlı tüm temsilcilik ve komite üyelerinin tam katılımı ile gerçekleşti.

Danışma Kurulu Toplantısı’nda katılımcılara gerçekleştirdikleri icraatları ve yapmayı planladıkları faaliyetleri anlatan İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, odaya kayıtlı bütün mühendislerin bir aile olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi. Seçimlerin ardından İMO Bursa Şubesi olarak seçimlerden güçlenerek çıktıklarını belirten Şahin, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren, yönetimdeki arkadaşlarımla beraber bütün mühendisleri temsil etme bilincinde, dinamik ve üyelerinin hizmetinde olan bir oda anlayışı ile hareket ettik” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası olarak, Bursa’nın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak amacıyla hazırladıkları projeleri ve fikirleri kamuoyu ve yetkililer ile paylaştıklarını hatırlatan Şahin, daima kentin sorunlarının çözümü için sadece konuşmak yerine proje üreten meslek kuruluşu olmaya çalıştıklarını vurguladı.

NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI BOZBEY, ‘OLASI BİR DEPREMDE NİLÜFER’DE ZARAR GÖRÜR’

İMO Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, depremden sonra belediye olarak İMO ile ortak çalışmalar yaptıklarını, ancak Nilüfer halkının projeye çok ilgisiz kaldığını belirtti. Vatandaşların projeye ilgisiz kalmasından yakınan Bozbey, “Sadece bir aile evlerinin güçlendirilmesi için bize başvurdu. Halkımızın çoğu deprem konusuna ilgisiz kaldı. Bursa’da meydana gelecek bir deprem Nilüfer’i de etkileyecektir” diye konuştu.

1/25 binlik batı bölgesi planlarının iptal olduğunu ve bu süreç içerisine İMO’nun dahil edilmediğini hatırlatan Bozbey, ne kendi belediyelerinin ne de mesleki konuda görüşüne büyük önem verilmesi gereken İMO’nun fikirlerinin alınmadığını söyledi. Bozbey, “oluşturulan planlara bakıldığında batı bölgesine 1 milyon 100 bin nüfus daha öngörülüyor. Daha trafik sorunu halledilemeyen bir Bursa’ya bu kadar nüfusun eklenmesi çok ağır gelecektir” şeklinde konuştu. Demir fiyatlarına yapılan zamlara da değinen Bozbey, 3 ayda fiyatların ikiye katlanmasına rağmen meslek odalarının tepkilerini çok düzeyli bir şekilde gösterdiklerini ifade etti.

GÜZELYALI BELEDİYE BAŞKANI MUTLU, ‘TOKİ AMACINDAN SAPTI’

Bursa’daki inşaat sektöründe İMO’nun önemini belirten Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu, odanın bu konuda en yetkili ağız olduğunun hiç kimse tarafından tartışılamayacağını vurguladı. Güzelyalı Belediyesi sınırları içerisinde yapılması planlanan Ro-Ro Projesi’nin geri püskürtülmesinden dolayı büyük bir sevinç yaşadıklarını söyleyen Mutlu, bu süreç içerisinde yanında yer alan herkese teşekkür etti.

Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) de belediye olarak yer tahsis etmediklerini açıklayan Mutlu, amacının dışına çıkmış bir TOKİ’ye, Güzelyalı’da yer vermek istemediklerini ve sonuna kadar da karşı çıkacaklarının altını çizdi.

Yapılan konuşmaların ardından İMO Bursa Şubesi’ne bağlı Temsilcilikler ve Komite Sorumluları konuşmalarını yaptı. Yapılan konuşmaları dinleyen İMO Başkanı Şahin, yapılan bütün övgüleri ve eleştirileri dikkate alacaklarını söyledi.

 

    

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa