Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN, “KAÇAĞA KARŞI KARARLILIK VE BİRLİKTELİK UZUN SOLUKLU OLMALIDIR”

09 Aralık 2009

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN, “KAÇAĞA KARŞI KARARLILIK VE BİRLİKTELİK UZUN SOLUKLU OLMALIDIR”

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN, “KAÇAĞA KARŞI KARARLILIK VE BİRLİKTELİK UZUN SOLUKLU OLMALIDIR”

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, kaçak yapılaşmaya karşı birlikte çalışacaklarını söyleyen belediye başkanlarına seslendi: “Birliktelik bu işin üstesinden gelmek için çok önemli bir ayrıntı. Ancak birlikteliğiniz sadece fotoğraflarda kalmasın. Sürekli ve kararlı bir çalışma bekliyoruz.”

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen M. Müfit Aydın’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Aydın’a yeni görevinde başarılar dileyen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, devlet idaresinin vatandaşın yararına olacak işler için kullanılması gerektiğini söyledi. Konuşmasında kaçak yapılaşmaya karşı Bursa Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin gösterdiği ortak çalışma azmini de öven Şube Başkanı Şahin, birlikte çalışmanın her zaman olumlu sonuçlar getireceğini, devletin kaçak yapılaşmayı önleme konusundaki istekli tavrının ortaya koyduğunu vurguladı. Duyarlı ve kesin duruşlarından ötürü belediye başkanlarını tebrik ettiklerini belirten Şahin, “Belediyelerimiz kaçağa karşı her zamankinden daha duyarlı bir çalışma içerisine girdiler. Son günlerde yaptıkları toplantılar ve açıklamalar ile bu işin peşine düşeceklerinin mesajını tüm Bursa’ya verdiler. Ancak biz meslek odaları olarak bu açıklamaların saman alevi gibi yanıp sönmesini değil, uzun süreli ve kalıcı davranışlar olmasını bekliyoruz. Umarız bundan sonraki süreçte de Bursa’nın kâbusu olmaya devam eden plansız yapılaşma sorunu ortadan kaldırılır” dedi.

“Şehir için alınan kararlar şehirde yaşayanlara da sorulmalı”

Kent yöneticilerinin yaptığı çalışmalarda, o şehirde yaşayan halkın da görüşlerine başvurması gerektiğini kaydeden İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, projelerin uygulamaya koyulmadan önce kent dinamikleri ile tartışılması ve ortak görüşler dikkate alınarak gerekirse yeniden düzenlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Şahin, “Bugün şehir adına uygulamaya çalışılan projeler birilerinin rüyasını gerçekleştirmek adına olmamalıdır. İnsanlar ben bilirim ben yaparım mantığı ile bazı işleri kent adına yapmaya çalışıyor. Biz meslek odası ve Bursa sevdalısı kişiler olarak hiçbir zaman bunlara izin vermedik. Bundan sonrası için de vermeyeceğiz. Yanlış gördüğümüz her konuda görüşlerimizi açıklamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Aydın, “Devlet kurumları vatandaşların sorunlarının çözümü için var”

Uzun süredir Bursa’da devlet memurluğu görevini yerine getirdiğini söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı M. Müfit Aydın ise devlet kurumlarının eski hantal yapısından uzaklaştırıldığını belirtti. İl Çevre Müdürlüğü görevinde uygulanan sistemli çalışma sayesinde işlerin daha hızlı çözüldüğünü vurgulayan Müfit Aydın, tüm devlet kurumlarının vatandaşın sorunlarıyla ilgilenmek ve bu sorunların giderilmesi için çalışmak adına kurulduğunu, görevlerini de en iyi şekilde yerine getirmeleri gerektiğini kaydetti. Çevre İl Müdürlüğünde olduğu gibi Özel İdarede de projelerin her zaman halkın faydası göz önüne alınarak planlanacağını aktaran Aydın, “Bursa’nın yararına olduğuna inandığımız çok sayıda kararlar aldık ve bunları başarı ile uyguladık” şeklinde konuştu.

Bursa’daki memuriyet hayatı boyunca yakından takip ettiği sivil toplum kuruluşlarının diğer illere oranla çok daha aktif olduğunun altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Aydın, Bursa’nın sahipsiz olmadığına işaret etti.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa