Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ 61. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

20 Aralık 2015

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ 61. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi üyeleri, Geleneksel Dayanışma Gecesi’nde bir araya gelerek, yorgunluklarını ve streslerini atma fırsatı yakaladı. Gecede konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, İMO Bursa Şubesi’nin bugün itibariyle 3 bin 640 üye sayısına ulaştığını söyleyerek, Bursa’daki üniversitelerde inşaat mühendisliği bölümlerinin artmasıyla bu sayının daha da yükseleceğini ifade etti.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da meslekte 25’inci ve 40’ıncı yıllarını dolduran üyelerin plaketle ödüllendirildiği geceye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İMO Bursa Şubesi 6’ncı dönem Başkanı Cevdet Yüce, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.
GECEDE, İMO BURSA ŞUBESİ ÜYESİ SEMİH PALA’YA VEFA
Gecede konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, “Her yıl olduğu gibi bu yılda meslekte 40’ıncı ve 25’inci yılını dolduran meslektaşlarımıza plaket ve belgelerini takdim ettik. Fakat bu yıl içimiz biraz buruk. Geçtiğimiz aylarda elim bir trafik kazası ile kaybettiğimiz; meslektaşımız, abimiz Semih Pala, bugün aramızda olsaydı meslekteki 40’ıncı yılını dolduran üyelerimiz ile birlikte plaketini alacaktı. Uzun yıllar odamızda birçok komisyonda görev alan, birçok kez de Genel Kurul delegesi olarak şubemizi Ankara’da temsil eden ve bizlerden desteğini esirgemeyen Semih Pala’yı ve yaşamını kaybeden tüm meslektaşlarımızı bu gece tekrar saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu.
GENÇ MÜHENDİSLERE KATKI DEVAM EDECEK
İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Bursa’nın menfaatleri doğrultusunda hizmet etmeye çalıştıklarını dile getiren Akyıldız, “İMO Bursa ailesi üniversitelerden yeni mezun olan genç meslektaşlarımızın artmasıyla genişliyor.  2013 yılında 2 bin 557 olan üye sayısı 2015 yılı Aralık ayı itibariyle 3 bin 640’a ulaştı. Bursa’daki üniversitemizde inşaat mühendisliği bölümlerinin açılması ve yeni mezunlarını vermeye başlamasıyla bu sayı hızla artacaktır. Yönetim Kurulu olarak, yeni mezun olacak arkadaşlarımızın mesleki bilgi ve deneyimlerinin arttırılması gerektiğini düşünüyoruz. Şube olarak bu yönde çalışmalar düzenlerken, genç mühendis adayları ve üyelerimiz için ‘Bareti Takmadan Önce’ sloganı ile Mesleğe Hazırlık Kurslarımızı gerçekleştirdik. Deneyimlerimizi paylaşmak için onlarla bir araya geldik ve bu konudaki desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirtmek istiyoruz. Onlara aktardığımız her doğru bilginin mesleğimizin ilkeli ve güçlü bir şekilde sürdürülmesini sağlayacağını unutmayacağız” ifadelerini kullandı.
MESLEKİ DENETİMLER SÜRMELİ
Konuşmasında mesleki denetimlerin sürdürülmesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Akyıldız, “İMO Bursa Şubesi olarak, mesleki denetimin sürdürülmesi gerektiğini her platformda vurguluyoruz. Bu bağlamda imzaladığımız protokol ile mesleki denetimini sürdürdüğümüz belediyeler arasına Nilüfer Belediyesi’nin ardından Mudanya Belediyesi de eklendi. Yine meslektaşlarımızın taleplerini iletmek ve ikili diyaloğu geliştirmek için kurumlara yönelik yaptığımız ziyaretleri sürdürüyoruz. Mesleğimizin sadece proje ve şantiye çalışmaları olmadığını biliyoruz. Bu nedenle üyelerimizle birlikte düzenlediğimiz sosyal aktivitelere de önem veriyoruz.  Yeşil alanların her geçen gün azaldığı günümüzde üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz Uludağ Üniversitesi Hatıra Ormanı ve Göynüklü fidan dikim etkinliği ile doğayı korumak için bir adım atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
İnşaat Mühendislerinin gönüllerince eğlendiği gecede  plaket törenin ardından, 61’inci yıl pastası kesildi.
10- Pasta kesimi 9-MEslekte 25 yılını dolduranlara CHP Milletvekili Erkan Aydın tarafından plaket takdim edildi. 8-Meslekte 25 yılını dolduranlara plaket verildi. 7-Nilüfer Bld. Bşk. Mustafa Bozbey tarafından meslekte 40 yılını dolduranlara plaket takdim edildi. 6-Yıldırım Bld.Bşk. İsmail Hakkı Edebali, meslekte 40 yılını dolduranlara plaket takdim etti. 5-Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç meslekte 40 yılını dolduranlara plaket takdim etti. 4-İMO Başkanı Akyıldız, meslekte 40 yılını dolduranlara plaket takdim etti. 2-İMO Başkanı Basri Akyıldız 1-İMO Yönetim KuruluIMG_0112

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa