Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: YAPI DENETİM FİRMALARININ KAPATILMASI İLERİDE TSUNAMİ FELAKETİ OLUŞTURACAK

20 Mart 2013

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: YAPI DENETİM FİRMALARININ KAPATILMASI İLERİDE TSUNAMİ FELAKETİ OLUŞTURACAK

– “YAPI DENETİM FİRMALARININ KAPATILMASI İLERİDE TSUNAMİ FELAKETİ OLUŞTURACAK”

– İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI NECATİ ŞAHİN:

– “Şu anda büyük bir kaos var, arkası da gelecek. Biz tsunami ile ilgili ikaz ediyoruz”

– “Yapı denetim firmalarının kapatılması sebebiyle ileride büyük sıkıntılar oluşacaktır”

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, yapı denetim firmalarının kapatılması sebebiyle ileride büyük sıkıntıların oluşacağını belirterek, “Şu anda büyük bir kaos var, arkası da gelecek. Biz tsunami ile ilgili ikaz ediyoruz” dedi.

İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ve beraberindeki heyet, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)’yu ziyaret etti. BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ile görüşen Şahin, yapı denetim firmalarının kapatılmasının sektörde kaosa sebep olacağını ifade etti.

Şahin, “Yapı denetim firmalarının kapatılması sebebiyle ileride büyük sıkıntılar oluşacaktır. Bu uygulama ile tüm yapı denetim firmalarının kapanması söz konusudur. Ciddi kaos ve karmaşa içerisindeyiz. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ciddi şekilde ele almalıdır. Yeni yasa ve yönetmelikler ile bu sorun giderilmelidir. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz yaptığı denetimlerde tuttuğu raporlarla idari zafiyet göstermiştir. Şu anda çok büyük kaos var, arkası da geliyor. Tsunami ile ilgili biz şu anda ikaz ediyoruz, arkası gelecek. Hep beraber bu işi çözmek zorundayız” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile konuyla ilgili olarak mutlak suretle bir araya gelinmesi gerektiğinin altını çizen Parseker ise, “Yapı denetim firmalarının BTSO’ nun da üyeleri olmalarından dolayı bu işte çözüm ortağı olacağız. Tüm imkanlarımızı kullanarak konunun çözüme kavuşturulması için Ankara’da her türlü girişimde bulunacağız. Bu noktada önemli olan sektörlerin yürümesidir. Şu anda 9 tane yapı denetim firması kapatılmıştır. Ama ileride bu sayı daha da artabilir. 9 tane firmanın kapatılması 2 bin 472 tane şantiyenin kapatılmasına sebep olmuştur” şeklinde konuştu.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa