Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI AKYILDIZ: “YASAL DÜZENLEMELER ÇÖZÜM BEKLİYOR”

29 Mayıs 2015

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI AKYILDIZ: “YASAL DÜZENLEMELER ÇÖZÜM BEKLİYOR”

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız odayı ziyaret eden Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Cemalettin Kani Torun’a akademik odaları ilgilendiren yasal düzenlemelerin hala çözüm beklediğini hatırlatarak, meclise sundukları taslak çalışmaların dikkate alınmasını istedi.

İMO Bursa Şubesi seçim çalışmalarını sürdüren partileri ağırlamaya devam ediyor. İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Cemalettin Kani Torun ve ekibi ile İMO Bursa Şubesi toplantı salonunda bir araya geldi.

“TASLAK ÇALIŞMALARIMIZ DİKKATE ALINMALI”

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, 7 Haziran’a az bir süre kalmasına rağmen seçim havasının yakalanamadığını belirterek, seçim dönemlerinde futbol takımı gibi parti tutmak yerine yönetime talip olanların sorgulanması gerektiğini söyledi.  Akademik odaların yasal sıkıntılarını anlatan Akyıldız, İMO Bursa Şubesi olarak yasal düzenlemeler ile ilgili birçok taslak çalışmayı siyasilere ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduklarını belirtti. Akyıldız, gerçekleştirilecek düzenlemelerde bu taslak çalışmalarında dikkate alınmasını istedi.

“MESLEKİ DENETİMDEN ÜYELERİMİZ MEMNUN”

Mesleki denetimin önemine değinen Akyıldız, şube olarak mesleki denetim konusunda örnek gösterildiklerini kaydetti. Mesleki denetim ile ilgili düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine işaret eden Akyıldız,  projelerin belli standartlarda hazırlanması gerektiğine dikkat çekti. Nilüfer Belediyesi ile devam eden protokole Mudanya Belediyesi’nin de eklendiğini söyleyen Akyıldız, “Üyelerimizin yüzde 99’u bu uygulamadan memnun. Denetimler hızlı ve sağlıklı işliyor. Alanında uzman ve deneyimli meslektaşlarımız tarafından proje kontrolleri, belediyelerimizin de işini kolaylaştıracak şekilde hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Projelerin eksiklikleri belediyelere gitmeden tamamlanıyor. Bu yüzden mesleki denetimlerin arttırılması konusunda destek bekliyoruz” diye konuştu.

TORUN:“YASAL DÜZENLEMELER İÇİN DESTEK VERECEĞİZ”

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Cemalettin Kani Torun da, akademik odaların beklentileri hakkında bilgi aldıktan sonra yasal düzenlemeler için parti hukukçuları ile görüşeceklerini ve siyasi destek vereceklerini söyledi.

İMO BURSA ŞUBESİ ZİYARET 3 İMO BURSA ŞUBESİ ZİYARET 1 İMO BURSA ŞUBESİ ZİYARET 2

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa