Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA, ÖĞRENCİLERE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNİ ANLATTI

06 Nisan 2015

|

Yer:

İMO BURSA, ÖĞRENCİLERE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNİ ANLATTI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, inşaat mühendisliğini tanıtmak için Bursa’nın dağ ilçesi Orhaneli’deki lise son sınıf öğrencileri ile buluştu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burak İmrekoğlu, okul ve meslek hayatı konusunda tavsiyelerde bulundu.

İMO Bursa Şubesi, okullarda gerçekleştirdiği inşaat mühendisliği mesleğinin tanıtımlarını sürdürüyor. Orhaneli İlçesi’ndeki Türkan Sait Yılmaz Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burak İmrekoğlu, okulda aldığı eğitimden ve çalışma hayatından örnekler vererek inşaat mühendisliğini anlattı.

Öğrencilere, derslerine iyi çalışmalarını tavsiye eden İmrekoğlu, mühendisliğin çevresindekileri farklı görebilme becerisini geliştirdiğini belirtti. Öğrencilere sorularla mesleki ipuçları veren ve mesleğe bakış açılarında fark yaratmaya çalışan İmrekoğlu,  “Ne istediğinizi bilmeniz önemli. Doğru mesleği seçmek hayatınızı belirler. Okul size yapmak istediklerinizle ilgili alt yapı oluşturur. Bundan sonrası sizin çabalarınız ile ilgili. Diğer insanların bir adım ilerisinde olmanız önce sizin tercih edilmenizi sağlayacaktır. Çalışma hayatında en önemli şey kendinizi, iletişim yönünüzü geliştirmeniz ve sosyalleşmenizdir” dedi.

“MEZUN OLDUKTAN SONRADA ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ”

Öğrencilere neden inşaat mühendisliğini seçtiğini anlatan İmrekoğlu, hareketli ve sürekli iletişim halinde olabilecekleri bir meslek olduğuna dikkat çekti. Mezun olduktan sonra öğreneceklerinin bitmeyeceğini dile getiren İmrekoğlu, her inşaatta farklı, yeni şeyler göreceklerini ifade etti.

“Çevrenizi ve yapıları iyi inceleyin” diyen Burak İmrekoğlu, bir fark yaratmak için günlük hayatta gördükleri her şeyden esinlenmeleri gerektiğini söyledi. Kalıcı bir eser bırakmak konusunda inşaat mühendisliğinin doğru bir seçim olduğunun altını çizen İmrekoğlu, ortaya çıkan güzel eserleri görmenin gurur verici olduğunu kaydetti.

Öğrenciler de, sorularıyla inşaat mühendisliğini seçmek için neler yapmaları gerektiğini öğrenirken, inşaat mühendisliğini sevdiklerini ve tercihlerinde ilk sırada yer alacağını söylediler.

İMO Mesleki Tanıtım (1) İMO Mesleki Tanıtım (2) İMO Mesleki Tanıtım (3) İMO Mesleki Tanıtım (4)

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa