Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO BURSA BTSO HEYETİNİ KONUK ETTİ

13 Mart 2014

|

Yer:

İMO BURSA BTSO HEYETİNİ KONUK ETTİ

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Konseyi ve akademik oda başkanlarını ağırladı.

BTSO tarafından hem akademik odalardaki yeni yönetimlerle tanışmak ve onlara başarı temennisinde bulunmak hem de BTSO bünyesinde kurulan İnşaat Konseyi ile akademik odaların uyum içinde çalışmalarını sağlayabilmek için gerçekleştirilen ziyarete İMO Bursa ev sahipliği yaptı.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve 49. Komite başkanı Basri Akyıldız ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya, BTSO adına Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, BTSO İnşaat Konseyi Başkanlarından Ali Tuğcu ve Ekrem Algül ile 36. Komite başkanı Ömer Kaya katıldı.

BTSO olarak KOBİ niteliğindeki üyelerinin yurtdışı bağlantılarını ve faaliyetlerini artırmaya yönelik çalıştıklarını belirten BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, “17 meslek konseyi oluşturduk. Özellikle inşaat konseyimiz, en değer verdiğimiz konseylerden ve üye sayısı itibariyle en yoğun olan konseyimizdir. Mühendis ve mimarların olduğu proje grubu, inşaat müteahhitlerinin grubu, inşaat malzemeleri alım satımını yapanların grubu ve bir de taşeronluk hizmeti veren özel inşaat grubu dediğimiz dört komitemiz var.  Bu dört komitemizle aylık toplantılarımız var. Ancak biz, TMMOB’a bağlı odaları BTSO’dan ayırmıyoruz ve hepsini birer paydaş olarak görüyoruz. İnşaat konseyinde yapmak istediğimiz çalışmalarda bütün paydaşları dikkate alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konsey olarak çalıştay yaptıklarını belirten Umutkan, “Kentsel dönüşüm, imar kanunları ve mevzuatlar konusunda meslek odalarımızın yaptığı çalışmalar ve raporlar var. Bu raporların üstüne yeniden raporlar hazırlamak gibi bir ihtiyaç yok. Biz meslek odalarımızın hazırladığı çalışmaları geliştirme ve birlikte hareket ederek daha üst noktalara ve kamuoyunun gündemine taşıma noktasında BTSO olarak meslek odalarımıza destek olmak istiyoruz. Ortak çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Ortak Çalışmalar Olabilir

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız ise konsey oluşumundan ve kendilerine gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Akademik odaları paydaş olarak görmeniz bizler açısından oldukça olumlu bir gelişmedir. Dört komitede ve konseyde akademik odalar olarak yer alıyoruz. Üyesi olmayan akademik odaların da birer üye ile konseyde temsil edilmesini isteriz. Konsey toplantılarına katılıyoruz, orada akademik odaların düşüncelerine ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor. Bizlerin yaptığı çok detaylı çalışmalar var bunlar değerlendirilmedir. Akademik odalar olarak BTSO komite ve konseylerine elimizden geldiğince destek olacağız. Bu doğrultuda da ortak çalışmalarımız olabilir” şeklinde konuştu.

Toplantıya TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Can Şimşek, Jeoloji Mühendisleri Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ağlan, Harita Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Faruk Çolak, Jeofizik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Hüseyin Murat Arabacı, Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar ve Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart katıldı.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa