Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO BURSA, AKP NİLÜFER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA ESGİN’İ AĞIRLADI

12 Mart 2014

|

Yer:

İMO BURSA, AKP NİLÜFER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA ESGİN’İ AĞIRLADI

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, AK Parti Nilüfer Belediye Başkanı Adayı Dr. Mustafa Esgin’i ağırladı.

İMO Bursa Şube merkezinde İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Mustafa Esgin, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız, İlçe teşkilatı ve meclis üyesi adayları, İMO Bursa’nın yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve seçim yarışında adaylara başarı temennilerinde bulunan İMO Bursa Şube Başkan Basri Akyıldız, “Yerel seçimlerde kazanan Bursa olacaktır, bizler özellikle meslektaşlarımızın meclis üyesi ya da belediye başkanlığına aday olmalarını önemsiyoruz, yerel yönetimlerin kadrolarında akademik kişilerin yer alması ileriye dönük herkesi umutlandırıyor. Bizlerin en iyi anlaşabildiği belediye yönetimleri aynı dili konuşabildiğimiz meslektaşlarımızın ve akademik insanların yer aldığı yönetimler olmuştur” dedi.

İMO Bursa olarak geçmişteki faaliyetlerinde amaçlarının muhalefet yapmak olmadığını belirten Başkan Akyıldız, “Akademik oda olduğumuz için mesleğimizle veya meslektaşlarımızla ilgili gördüğümüz konularda mutlaka bir şeyleri ifade etmemiz gerekiyor. Yerel idarelerle iletişim halinde olmadığımız takdirde de otomatikman muhalefet konumunda kalıyoruz ve böyle bir algıyla karşılaşıyoruz. Bu dönem inşallah o birlikteliği sağlayabilirsek muhalefet algısından ziyade katkı koyan oda olarak görülmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa’daki kentsel dönüşüm çalışmalarının da görüşüldüğü ziyarette, İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, İMO Bursa olarak TOKİ eliyle mahalle bazında değil, halkın teşvik edilerek, katılımcı bir anlayışla projeler üretilmesini istediklerini söyledi. Akyıldız “Büyük bir bölümünün deprem riski altında olduğu bir ülkede yaşıyoruz, bu gerçekle hareket ederek şu an kontrolsüz bir durumda olan inşaat sektörünün bir an önce yeniden denetim altına alınması gerekiyor, aksi takdirde ciddi sıkıntılar ortaya çıkacak diye düşünüyoruz. Bu noktada belediyelerle işbirliği içinde olmamız son derece önemli” dedi.

Dr. Mustafa Esgin ise  “Nilüfer’de 2001 öncesinde yapılmış binaların yüzde 12 civarında yüksek riskli olmasını, insanımızın bu binalarda bu şekliyle yaşamasını ve belediyelerin bu noktada öncü rol üstlenmemesini biz sorumlu bir belediyecilik anlayışı olarak görmüyoruz. Elini taşın altına koyan ve çözümün bir parçası olmaya çalışan bir anlayışı öngörüyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili düşüncemiz, yerinde katılımcılık esasına uygun olarak kanunların vermiş olduğu yeni fırsatları da ortaya koyarak halkımızın hem bilinçlendirilmesi hem de elini taşın altına koyacak çözümden yana çaba sarf edecek bir yönetim anlayışını yansıtmaktır. Burada iki altın kural var; biri vatandaşın isteği diğeri de hukuki çerçevedir. Sorumlu belediyecilik anlayışının daha aktif ve öncü rol üstlenmesinin gerekli olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa