Sunday, Oct. 22, 2017

GENÇ MÜHENDİSLERDEN COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI

20 Mayıs 2008

|

Yer:

GENÇ MÜHENDİSLERDEN COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI

İMO GENÇLİK KOMİTESİ’NİN GELENEKSEL DAYANIŞMA GECESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENÇLERDEN COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, ‘Geleneksel Genç İMO Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi. Kültürpark Altınceylan’da düzenlenen geceye İMO Gençlik Komitesi ev sahipliği yaptı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Gençlik Komitesi Başkanı Basri Akyıldız, dünyada nüfus oranının gittikçe arttığına dikkat çekerek, büyüyen dünyada sorunlarında büyüdüğünü, teknolojik gelişmeler karşısında insana duyulan gereksinimin azaldığını belirtti. Akyıldız, “Aynayı kendimize tuttuğumuzda üzülerek söylüyorum ki manzara pek de umduğumuz gibi değil. Ülkemiz, gençliğin dinamizminden yeteri kadar faydalanamıyor. Türkiye’de nüfus yapısının genç ve dinamik olması girişimcilik konusunda ciddi bir fırsat olarak görülmelidir” dedi.

‘Yaşlı Avrupa’ karşısında ‘Genç Türkiye’nin büyük avantajlara sahip olduğuna değinen Akyıldız, avantajları kullanabilmenin ön koşulunun, genç nüfusu verimli olarak çalıştırabilmek olduğunu söyledi.

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, ‘GENÇLER DİNAMİK VE CESUR OLMALI’

Geleneksel Genç İMO Gecesi’ne katılan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, genç meslektaşlarının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, İnşaat Mühendisleri Odası olarak, Geleneksel hale getirilen Genç İMO Gecesi’nin böyle anlamlı bir günde yapılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Seçim döneminden sonra yaptıkları icraatlara değinen Şahin, ay sonunda yapılacak olan Danışma Kurulu Toplantısı’nı işaret ederek, görev almak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyledi. Yönetim olarak önemli faaliyetlere imza attıklarını belirten Şahin, genç mühendislerin, cesur ve azimli olmaları gerektiğini vurguladı. Mühendislik mesleğinin toplumu oluşturan temel yapı taşlarından biri olduğunu belirten Şahin, “Genç arkadaşlarımız farklı, birlik içinde, cesur, meslektaşlarına ve mesleğine saygılı ve en önemlisi de işini layıkıyla yapan kişilerden olmalıdırlar. Her mesleğin olduğu kadar bizim mesleğimizin de sıkıntıları var. Hep birlikte çalışarak mesleğimizi daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen çekilişte, kazananlara talihlilere mühendislik mesleğinde kullanılan aletler hediye edildi. İMO Gençlik Komitesi’nin ‘19 Mayıs Pastası’nı kesmesinin ardından sahne alan şarkıcı Seher, geceye katılan davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

 

       

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa