Tuesday, Sep. 26, 2017

GENÇ MÜHENDİSLER TİMSAH ARENAYI GEZDİ

01 Temmuz 2014

|

Yer:

GENÇ MÜHENDİSLER TİMSAH ARENAYI GEZDİ

 İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu üyeleri, yapımı halen devam eden Timsah Arena’ya teknik gezi gerçekleştirdi.

İMO Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz başkanlığında düzenlenen geziye pek çok genç inşaat mühendisi ve mühendis adayı öğrenci katıldı. Proje sorumlusu İnşaat Yüksek Mühendisi Hasan Meral tarafından ağırlanan mühendislere özellikle stat çatısı hakkında kapsamlı bilgi verildi.  Teknik gezi esnasında genç mühendislerin tüm sorularını cevaplandıran Meral, stadyum çalışmalarının yılsonunda tamamlanacağını söyledi.

Projede çelik kablo sistemli kabuk konstrüksiyonu yapımı işini üstlendiklerini belirten Hasan Meral, “Çalışmalarımız yaklaşık 7 bin ton çelik konstrüksiyon ve çelik kablo ağına bağlı, PTFE (Teflon) membran ile 80 bin m² çatı kaplaması içermektedir. Ayrıca stadyumun giydirme cephe işleri de tarafımızdan yapılacaktır. Çalışmalarımız, 2014 yılı sonunda tamamlanacak” diye konuştu.

İMO Gençlik Komisyonu olarak teknik geziler düzenlemeyi sürdüreceklerini belirten komisyon başkanı Yiğithan Tokgöz, “Arkadaşlarımızın ufkunu açmak ve farklı imalatlar görmelerini sağlamak adına bu geziyi düzenledik.  Stat projeleri nadir projelerdir ve bunlara yapılacak teknik geziler bizler gibi mesleğin başında olan mühendisler için çok önemlidir. Bursa’daki ve Türkiye’deki büyük projelere de bundan sonra teknik geziler düzenlemeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

IMG_0370 IMG_0334 IMG_0351 IMG_0363

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa