Tuesday, Sep. 26, 2017

GENÇ MÜHENDİSLER, MÜHENDİS ADAYLARINA DENEYİMLERİNİ ANLATTI

29 Aralık 2015

|

Yer:

GENÇ MÜHENDİSLER, MÜHENDİS ADAYLARINA DENEYİMLERİNİ ANLATTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, kapılarını geleceğin mühendislerine açtı.

Bu kapsamda İMO Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Orhangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerini tanışma kokteyli ve ‘Mesleğe Genç Bakış’ söyleşisinde bir araya getirdi. Mesleğe yeni adım atmış inşaat mühendislerinin tecrübelerini paylaştığı program öncesi konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, katılım gösteren tüm öğrencilere teşekkür ederek, “Asıl öğrencilik üniversiteden sonra başlıyor. Okullarınızı bitirdikten sonra belki çok rahat soru sorabileceğiniz hocalarınız olmayacak. Ancak şanslısınız. Çünkü bugün itibarıyla İMO’yla tanıştınız. Sizler mezun olduktan sonra destek alabileceğiniz tek kurum İMO olacak. Bu şansı iyi değerlendirmenizi arzu ediyorum. Okulunuz devam ederken ve mezun olduğunuzda bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Biz gençlerimize yardımcı olabilmek onları kazanabilmek için çabalıyoruz” dedi.

TOKSÖZ: KENDİNİZE UYGUN ALANI SEÇİN

İMO Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz de öğrencilere İMO’nun, işleyişini ve amacını anlattı. İMO’nun düzenlediği etkinliklerle meslektaşların mesleki gelişimlerine ve dayanışmalarına katkı sağladığını dile getiren Toksöz, şu tavsiyelerde bulundu: “Mutlaka kendinize uygun alanı seçin. Hangi alanı seçeceğinize de öğrencilik yıllarında karar verin ve kendinizi o yönde geliştirin. En önemli amacınız da insanlığa faydalı olabilmek olsun.”

GENÇ MÜHENDİSLER MESLEKLERİNİ ANLATTI

Açılış konuşmalarının ardından ‘Mesleğe Genç Bakış’ söyleşisinde inşaat mühendisliğinin farklı alanları ve farklı kurumlarda çalışan Selcan Kibar, Alper Tolga Döker, Adnan Şanlı ve Mustafa Kale,  deneyimlerini yaklaşık 200 katılımcıya aktardı. Öğrencilerin de sorularıyla destek verdiği söyleşi yaklaşık 4 saat sürdü.

Genç İMO Söyleşi 1 Genç İMO Söyleşi 2Genç İMO Söyleşi 6Genç İMO Söyleşi 3Genç İMO Söyleşi 4Genç İMO Söyleşi 5 Gençlik Komisyonu Başkanı ToksözİMO Bursa Şube Başkanı Akyıldızsöyleşi

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa