Tuesday, Sep. 19, 2017

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN COŞKULU 19 MAYIS GECESİ

20 Mayıs 2015

|

Yer:

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN COŞKULU 19 MAYIS GECESİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu, Geleneksel 19 Mayıs Gecesi’nde genç ve deneyimli inşaat mühendislerini buluşturdu. İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ederken doğru bir karar aldığını belirterek, “Bizde geleceğimizi ve odamızı rahatlıkla gençlerimize emanet edebiliriz” dedi.  

 İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı geleneksel hale gelen 19 Mayıs Gecesi’nde coşkuyla kutladı. Altın Ceylan’da gerçekleşen geceye inşaat mühendislerinin ilgisi yoğun oldu.

Gecede konuşan İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, 14 yıl önce genç bir inşaat mühendisi olarak İMO Bursa Şubesi ile tanıştığını ve odanın mesleki açıdan kendisine büyük katkılar sağladığını söyledi. Bu tür organizasyonların genç meslektaşların birbiriyle tanışması için aracı olduğunu belirten Akyıldız, Gençlik Komisyonu’nun bu tür etkinliklerine her zaman destek verilmesini istedi. Akyıldız, İMO Bursa Şubesi olarak da üyelere katkı sağlayacak organizasyonlar düzenlediklerini vurgulayarak, 3’ncü Köprüler Viyadükler Sempozyumu’nu başarı ile tamamladıklarını aktardı. Geceyi hazırlayan ve destek veren herkese teşekkür eden Başkan Akyıldız “Gençlerimiz bu konuda bizi geçecek gibi görünüyor. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet ederken doğru bir karar almış. Bizde geleceğimizi ve odamızı rahatlıkla gençlerimize emanet edebiliriz” dedi.

“GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ BİR BİRİNİ DAHA İYİ TANIMALI”

İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz de, geleneksel hale gelen 19 Mayıs Gecesi’nde genç ve deneyimli inşaat mühendislerini buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, İMO’nun üyelerin katılımıyla güçlendiğini söyledi. Teknik, sosyal ve topluma duyarlı konularda etkinlikler gerçekleştirmeye çalıştıklarını dile getiren Toksöz, amaçlarının genç inşaat mühendislerinin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri olduğunu kaydetti.

“İMO BURSA ŞUBESİ’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ BİZİM GÜVENCEMİZ”

İnşaat mühendislerinin ciddiyet ve özveri gerektiren bir sektörde çalıştıklarını ifade eden Toksöz, kendilerine düşen en büyük görevin bu sorumluluğun bilincinde hareket etmeleri olduğunu ifade etti. İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin birleştirici gücünün en büyük güvenceleri olduğunun altını çizen Toksöz, “Burada olup, mesleğimiz için hep birlikte bu geceyi paylaşabilmemizde en büyük paya sahip olduğunu düşündüğümüz Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını huzurlarınızda saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

Toksöz, gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Geleneksel 19 Mayıs Gecesi pastası kesildi. Şarkılarla ve dans gösterileri devam eden geleneksel gece, süpriz hediye çekilişi ve kareoke ile  sonlandı.

İMO Bursa Şubesi Geleneksel 19 Mayıs Gecesi 1 İMO Bursa Şubesi Geleneksel 19 Mayıs Gecesi 2 İMO Bursa Şubesi Geleneksel 19 Mayıs Gecesi 3 İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Toplu Fotoğraf İMO Bursa Şubesi Yönetik Kurulu IMG_9096 IMG_9129 İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa