Monday, Sep. 25, 2017

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BOZBEY’LE “KARİYER GÜNLERİ” NDE BULUŞTU.

04 Şubat 2013

|

Yer:

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BOZBEY’LE “KARİYER GÜNLERİ” NDE BULUŞTU.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ nin Gençlik Komisyonu üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yüksek İnşaat Mühendisi olan Mustafa Bozbey’le bir söyleşi gerçekleştirdi.

Şube binasında gerçekleşen söyleşide başkan Bozbey, genç mühendislere mesleki deneyimlerini aktardı.

İnşaat Mühendisinin mutlaka hedeflerinin olması gerektiğini söyleyen Mustafa Bozbey, hedefi olmayan hiçbir mühendis başarıya ulaşamaz diye konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL KENTSEL YENİLEME”

Söyleşide Bursa’da uygulanan kentsel dönüşüm ve ulaşım gibi konulara da değinen Başkan Bozbey, Bursa’da yapılmaya çalışılan kentsel dönüşümün aslında kentsel yenileme olduğunu savundu. Bozbey “Kentsel Dönüşüm insanı da içine alan sosyolojik tabanlı olmalıdır. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Çıkan Kanun bu haliyle kentsel dönüşüm ihtiyacını karşılamaktan son derece uzak, sadece binaların yenilenmesini kapsamaktadır” diye konuştu.

Bozbey sözlerine şöyle devam etti. “Kentsel dönüşüm yapılmadan önce akademik bir kurul oluşturulması gerekir, bu kurulun içinde psikolog, sosyolog, halk sağlığı uzmanları gibi teknik konuların dışında insanı baz alan bilim dallarının temsilcileri de olmalıdır. Kentsel dönüşüm bu akademik kurulun yapacağı bir çalışmaya göre her şehre özgün olarak şekillendirilmek zorundadır.”

Bursa ulaşımında da ciddi hataların olduğunu söyleyen Başkan Bozbey, hafif raylı sistemin ve halen yapımı süren T1 Tramvay hattının Bursa’nın ve Bursalıların ulaşım ihtiyacını karşılamaktan son derece uzak olduğunu söyledi.

İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ise Gençlik Komisyonu üyelerinin davetine katılıp mesleki deneyimlerini paylaştığı için Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ederken, genç meslektaşlarının meslek duayenlerinin tecrübelerinden faydalanmaları için düzenledikleri “Kariyer Günleri” toplantılarının devam edeceğini belirtti.

Söyleşinin ardından İMO Bursa Gençlik Komisyonu üyeleri, başkan Bozbey’e katılımlarından dolayı çiçek takdim etti.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa