Wednesday, Oct. 18, 2017

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KÜTAHYA’DA BULUŞTU

26 Nisan 2011

|

Yer:

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KÜTAHYA’DA BULUŞTU
 GENÇ MÜHENDİSLERİ BİR ARAYA GELDİ

 İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN:

“MESLEĞİMİZİ GENÇLER İLERİ TAŞIYACAK”

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, gençlerin İMO Bursa Şubesi için büyük önem taşıdığını belirterek geleceğin İnşaat Mühendisliği mesleğini ileri taşımak için gençlere büyük görevler düştüğünü vurguladı.

İMO Bursa Şubesi’nin Kütahya Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç-İMO Tanışma Yemeği’ne katılan Şube Başkanı Necati Şahin, genç meslektaşlarına mesleklerini daha ileri taşımaları için çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. İMO Gençlik Komitesi’nin Şube’ye ciddi katkılar yaptığını hatırlatan Başkan Şahin, sektörün içinde bulunduğu rekabet ortamının gençleri etkilememesi gerektiğinin altını çizdi.

Şahin genç inşaat mühendislerine şöyle seslendi: “Rekabet ortamı içerisinde rutin işler yaparsanız sadece bugünü kurtarırsınız. Oysaki rutin dışına çıkar ve güzel işler ortaya koyarsanız hem geleceğinizi garanti altına alırsınız hem de mesleğimizin saygınlığını arttırırsınız. Biz deneyimli ve bu işlere yıllarını vermiş inşaat mühendisleri olarak sizlerden çok umutluyuz. Mesleğimizi ileriye taşıyacak olan sizlersiniz. Yaratıcı, cesur ve azimli olmanızı tavsiye ediyorum.”

“CESUR VE AZİMLİ OLUN”

Genç inşaat mühendislerinin farklı, birlik içinde, cesur, mesleğine ve meslektaşlarına saygılı kişiler olması gerektiğinin altını çizen Necati Şahin, tüm bu özellikleri taşımanın yanı sıra gençlerin işlerini özenle yapmaya gayret göstermeleri gerektiğini vurguladı. Şahin, her mesleğin olduğu gibi inşaat mühendislerinin de sıkıntıları olduğunu, ancak hep birlikte çalışarak bu sıkıntıları aşacaklarını ifade etti.

İMO Bursa Şubesi Kütahya Temsilcisi Kemal Somun ise Kütahya’nın yeni genç inşaat mühendisleri ile daha da güçlendiğini belirtti. Genç meslektaşlarına her zaman yardımcı olmaya hazır olduklarını kaydeden Somun, herhangi bir sorunda ve sıkıntıda kendilerine ulaşmaları durumunda ellerinden gelen tüm yardımı göstermeye hazır olduklarını belirtti.

Genç-İMO Tanışma Yemeği’ne İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Doğan Tuğcu, Oktay Kaysı, Haluk Emre Akgün, İMO Kütahya Temsilcisi Kemal Somun, Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi M. Çağatay Karabörk, Yard. Doç. Dr. Ömer Fatih Yalçın, Bayındırlık İl Müdürü Vahit Okumuşer ve 144 genç inşaat mühendisi katıldı.

 

     

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa