Wednesday, Oct. 18, 2017

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ DAYANIŞMA GECESİNDE BİRARAYA GELDİ

06 Haziran 2014

|

Yer:

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ DAYANIŞMA GECESİNDE BİRARAYA GELDİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Gençlik Komisyonu üyeleri, düzenlenen Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi. Gecenin açılışında konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, “Daha iyi bir geleceğin inşa edilmesinde rol oynayacak kişiler, sizlersiniz” dedi.

19 Mayıs’ta yapılması planlanan ancak, Soma’da yaşanan facia nedeniyle ertelenen geceye, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şimşek, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz ve çok sayıda genç inşaat mühendisi katıldı.

Türkiye, sizlerin elinde şekillenecek…

Gecede konuşan İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, geleceğin inşa edilmesinde rol oynayacak olanların gençler olduğunu söyleyerek “Mesleğe yeni atılmanıza rağmen, işinize dört elle sarılmış olmanız bizleri oldukça mutlu ediyor.  Yeniden yapılanma sürecine giren bir ülkenin sizlerin ellerinde şekillenecek olduğu gerçeği, bizlerin geleceğe umutla bakmasına sebep oluyor. Çalışma hayatınızda imzanızı attığınız her iş, bizleri ve ailelerinizi gururlandıracaktır. Yönetim Kurulu olarak, her anlamda yanınızda olacağız. İMO Bursa Şubesi, siz meslektaşlarımızın haklarının savunulması ve korunması konusunda kararlılığını sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

Sorumluluklarımızın bilincindeyiz…

Meslek hayatlarının henüz başında olmalarına rağmen sorumluluklarının bilincinde olduklarını söyleyen İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz de, inşaat mühendislerinin daha güvenli yapılar oluşturabilmek için emek sarf ettiğini dile getirerek, “Mesleğimize gereken önem ve değerin verilmemesinden ötürü üretilen yapıların, depremlerde ağır kayıplara yol açtığına hepimiz şahit olduk. Marmara ve Van depremlerinin acısını hep birlikte yaşadık. Bu depremlerden sonra meydana çıkan acı tablo, beraberinde yapı denetim sisteminin değişmesine neden olmuştur. Tam anlamıyla yeterli olmayan bu sistemin daha iyi olabilmesi için bizler aktif olarak rol almalıyız. Binaların yapım aşamasında, imalatların başında durmalı ve yetkilerimizi bizzat kullanmalıyız. Komisyonumuz bu anlamda çalışmalarına devam edecektir” diye konuştu.

“Yüzde 92’si deprem bölgesi olan ülkemizde mesleğimizin önemi çok büyük”

Gençlik komisyonunun yürüttüğü çalışmaları takdirle karşıladığını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise inşaat mühendisliğinin en ön önemli mesleklerden biri olduğunu belirterek, “İnşaat mühendisliği, yüzde 92’si deprem bölgesinde olan Türkiye’de oldukça önem arz eden meslekler arasındadır. Güvenli yapılar içerisinde yaşama ve çalışma noktasında, bizlerin yadsınamayacak düzeyde katkıları vardır. Bizlerin yaptığı hesaplar ve uygulamaların ardından yükselen binalar, arkamızda bırakacağımız birer eser niteliği taşımaktadır. Bu bağlamda, meslek hayatlarının henüz başlarında olan siz gençlere iş hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından gecenin anısına hazırlanan pasta alkışlar eşliğinde kesildi.

_DSC0054 Basri Akyıldız 1 _DSC0093 Yiğithan Toksöz  _DSC0083  _DSC0085 _DSC0102 1-

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa