Tuesday, Sep. 26, 2017

GENÇ İMO, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE STANT AÇTI

09 Ekim 2015

|

Yer:

GENÇ İMO, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE STANT AÇTI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde stant açarak, yeni başlayan öğrencilere Genç İMO’yu tanıttı.

Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde stant açan Genç İMO, 1. sınıf öğrencilerine çalışmalarını ve üyelerin mesleki gelişimi için yapılan etkinlikleri anlattı. Stant da etkinliklerin yer aldığı broşürler dağıtılırken, üye olmak isteyen öğrencilerin de kayıtları yapıldı. İnşaat mühendisliği bölümüne yeni başlayan öğrenciler standa yoğun ilgi gösterdi. İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Nurten Topaloğlu, Yavuz Bahadır Aksoy ve İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyon Başkanı Yiğithan Toksöz stant çalışmasına destek vererek öğrencilere oda üyesi olmanın sağladığı avantajların aktardılar.

“İMO BURSA ŞUBESİ TAMAMEN MESLEKİ BİR OLUŞUM”

Standa gelen UÜ. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün de, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu’nu derse davet ederek 1. sınıf öğrencilerine tanıttı. İMO Bursa Şubesi’nin tamamen mesleki bir oluşum olduğunu belirten Doğangün, öğrencilerin rahatlıkla teorik ve pratik anlamda faydalanabileceği etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

GENÇ İMO’YA EĞİTİM DESTEĞİ

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Yavuz Bahadır Aksoy ise, şubenin mesleğe yönelik hizmetler verdiğini belirterek, üniversite öğrencileri için ücretsiz olarak teknik geziler, seminerler, söyleşiler ve eğitimler düzenlediklerini kaydetti.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Nurten Topaloğlu, staj konusunda da öğrencilere destek verdiklerini ifade ederek, “Mezun olmadan önce mesleki tecrübelerinizi geliştirmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Meslek hayatınıza başladığınızda da İMO’ya üye olmak zorundasınız ve şimdiden bizi tanımanız, neler yapabileceğinizi görmeniz için sizleri bekliyoruz. Tek amacımız üyelerimizin sorunlarını çözmek, bilgi birikimini arttırmak” dedi.

GENÇ İMO, YENİ STANDLAR AÇACAK

Genç İMO, Uludağ Üniversitesi ile başlattığı tanıtım çalışmalarını, 21-22 Ekim’de Orhangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve 27-28 Ekim Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde açacağı stantlarla sürdürecek.

5 6 1 2 3 48

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa