Tuesday, Sep. 19, 2017

GEMLİK TEMSİLCİLİĞİ İMO YÖNETİCİLERİNİ İFTARDA AĞIRLADI

16 Eylül 2008

|

Yer:

GEMLİK TEMSİLCİLİĞİ İMO YÖNETİCİLERİNİ İFTARDA AĞIRLADI

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, ‘MESLEĞİMİZ İHTİSASLAŞMAYA DOĞRU GİDİYOR’

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, inşaat mühendisliği mesleğinin ihtisaslaşmaya doğru gittiğini söyledi.

İMO Bursa Şubesi, Gemlik Temsilciliği ile iftarda biraraya geldi. Gemlik Temsilciliğine yeni atanan Özkan Ateşli ve diğer Gemlikli mühendislerin verdiği iftara, İMO Bursa Yönetim Kurulu üyeleri ve eşleri katıldı. Gemlik Temsilcisi Özkan Ateşli iftarın ardından yaptığı konuşmasında, mühendisler olarak birlik ve beraberliği hiçbir zaman elden bırakmayacaklarını söyledi. Davetlerine katıldıkları için İMO Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eden Ateşli, “Bizden önceki Temsilci abilerimizin yaptığı hizmetleri her zaman örnek alarak, İMO’yu Gemlik’te en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bizi bu göreve layık gören herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAHİN, ‘DOĞRU BİLDİĞİMİZ HERŞEYİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Geceye katılan bütün mühendis ve ailelerine seslenen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ise birlik ve beraberliğin önemine değindi. Kıt kaynakların bulunduğu dünyada israf olmayan tek şeyin insanların sohbet etmek için birayaya geldiği zamanlar olduğunu belirten Şahin, “Bizler birarada olmaktan her zaman çok mutluyuz. Gemlik bizim kıymet verdiğimiz bir ilçemiz. Geçmiş dönemlerde İMO’ya Gemlik’te hizmet eden herkesle gurur duyuyoruz. Temsilcilerimizle bir arada olmak ve birlikte birşeyler yapmak bizlere her zaman mutluluk verir” diye konuştu.

Yeni çıkan yönetmelikler, Şantiye Şefliği, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS) ve Serbest İnşaat Mühendisliği (SİM) konularında da hatırlatmalar yapan İMO Başkanı Şahin, “Mühendislerimiz sürekli meslek içi eğitime tabi tutulacaklardır. Proje üretimi, teknik uygulama sorumluluğu, şantiye şefliği ve müteahhit kavramları yönetmeliklerimizde yeniden tariflenmiş ve hızlı bir şekilde ihtisaslaşmaya doğru gitmekteyiz. Yeni pozisyonlarımızı bu gelişmelere göre almak durumundayız. Mesleğimiz artık konusunda uzman mühendislerin bulunmasını gerektiriyor. Ancak unutmayınız ki sizler mühendis olarak mesleğinizi en iyi şekilde yapmak zorundasınız” dedi.

Şahin ayrıca, toplumsal dayanışma ve kentlilik bilinci çerçevesinde doğru bildiklerini söylemeye devam edeceklerini hatırlatarak, “Mühendislerimizin bizlere verdiği destek devam ettikçe, biz de doğru bildiklerimizin arkasından gitmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

     

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa