Thursday, Nov. 23, 2017

GELECEĞİN MÜHENDİS ADAYLARINA MESLEKİ TANITIM

15 Nisan 2016

|

Yer:

GELECEĞİN MÜHENDİS ADAYLARINA MESLEKİ TANITIM

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Berna Dağ, Öncü Okulları’nın üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlediği seminerde inşaat mühendisliğini tanıttı.

Öncü Okulları seminer salonunda düzenlenen etkinlikte, inşaat, bilgisayar, elektrik, elektronik, endüstri ve makine mühendisliği hakkında lise son sınıf öğrencileri bilgilendirildi. Tercih aşamasında doğru kararı verebilmelerine yardımcı olmak için öğrencilere mesleklerini anlatan mühendisler, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

İnşaat mühendisinin çalışma alanlarını aktaran İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Berna Dağ, inşaat mühendisini, bina, demir yolu, karayolu, metro, köprü, tünel, baraj gibi yapıları tekniğe uygun, ekonomik olarak tasarlayan ve yapım aşamasında denetleyen kişi olarak tanımladı.

Öğrencilere, üniversite eğitimi boyunca mesleki olarak kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulunan Berna Dağ, “Okul ile birlikte staj dönemlerinin verimli geçirilmesi önemli.  Akademik projelerde, araştırmalarda yer almanız sizi daha da donanımlı hale getirecektir. Bu bilgilerle mezun olduğunuzda iş hayatında başarılı şekilde ilerleyebilirsiniz” dedi.

İnşaat mühendisliğinin iş alanlarının da geniş olduğunu belirten Dağ, uluslararası firmaların artması ve iletişimin gelişmesiyle Türkiye’deki mühendislerin yurtdışında tercih edilir hale geldiğini vurguladı.

IMO Bursa Mesleki Tanıtım 2 IMO Bursa Mesleki Tanıtım 3 IMO Bursa Mesleki Tanıtım 1

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa