Monday, Sep. 25, 2017

GELECEĞE BİR FİDAN DA İMO BURSA’DAN

26 Mart 2015

|

Yer:

GELECEĞE BİR FİDAN DA İMO BURSA’DAN

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu, geleceğine sahip çıkmak için ‘Bir Fidanda Sen Dik’ kampanyası başlattı. İMO Bursa Şubesi üyelerinin desteği ile Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde ‘İMO Bursa Hatıra Ormanı’ oluşturuldu.

Ormancılık Haftası’nda İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu, örnek bir davranış sergileyerek 190 çam ağacı fidanını toprakla buluşturdu. ‘Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ çevresinde bulunan alanı yeşillendiren genç inşaat mühendisleri, ellerine kürekleri alarak tüm ağaçları tek tek dikti. Ağaç dikim törenine İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, İMO Bursa Şubesi 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Necati Şahin, UÜ. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün, Yönetim Kurulu üyeleri, İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyon Başkanı Yiğithan Toksöz, üyeler ve öğrenciler katıldı.

Gençlerle birlikte ağaç diken İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Gençlik Komisyonu’nun öncülüğünde yeni kurulan ve ilk mezunlarını verecek olan Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa fidanları diktiklerini belirterek, bölüm birlikte bu fidanların da yeşerip büyümesini istediklerini kaydetti.

“YEŞİLİ KORUMAMIZ GEREKTİĞİNİ GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ”

Kenti ve ülkeyi ilgilendiren her konuya katkı koymaya çalıştıklarını söyleyen Akyıldız, “İnşaat mühendisliği bina dikmek, beton dökmek, ağaçları kesip, taş kaplamak gibi algılanıyor. Biz bu işin teknik boyutunda olan insanlar olarak artık yeşili de korumamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu bilinci inşaat mühendisliği öğrencilerine, toplumun her kesimine aktarmamız gerekiyor. İMO Bursa Hatıra Ormanı, öncü bir hareket oldu. Bu şekilde çevreye duyarlı etkinliklerin artmasını istiyoruz” dedi.

“GENÇ KADRO ÇEVREYE VE DOĞAYA DUYARLI”

İMO Bursa Şubesi 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Necati Şahin, gençlerle birlikte olmak için yoğun gündemine rağmen etkinliğe katıldığını dile getirdi. Şahin, başkanlığı döneminde çalıştığı genç kadronun geleceğin inşaat mühendisi adayları ile çevreye, doğaya duyarlı etkinlikler gerçekleştirmesinin mutluluk verici olduğunu kaydetti.

GELECEK NESİLLERE BIRAKIYORUZ”

“Gelecek nesillere gölgesinde dinlenebilecekleri, dolaşabilecekleri bir hatıra ormanı bırakacağız” diyen UÜ. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün, İMO Bursa Şubesi’ne ve Gençlik Komisyonuna teşekkür etti.

imo hatıra ormanı 1 imo hatıra ormanı 2 imo hatıra ormanı 3 imo hatıra ormanı 4 imo hatıra ormanı 6 imo hatıra ormanı 9

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa