Tuesday, Sep. 19, 2017

ERDEM SAKER GENÇ MÜHENDİSLERLE BULUŞTU

27 Nisan 2011

|

Yer:

ERDEM SAKER GENÇ MÜHENDİSLERLE BULUŞTU
SAKER, “BURSA’YA HİZMET ETMEKTEN ASLA VAZGEÇMEDİM”

BURSA- Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Erdem Saker, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’nde Gençlik Komitesi üyeleri ile bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) hizmet binası İMO Bursa Şubesi’nde düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katılan Erdem Saker, mühendislik deneyimleriyle ilgili bilgi ve birikimlerini genç mühendislerle paylaştı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 1959 yılında mezun olduğunu hatırlatan Saker, 1994 yılında da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak siyasete adım attığını ve başkanlık yaptığı beş yıl boyunca başta alt yapı olmak üzere Bursa’yı teknik anlamda ileriye götürdüğünü, günümüzde hala bu hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunun görüldüğünü söyledi.

Saker, “Ben yaşantım boyunca elimdeki terazide toplum menfaatlerini tarttım. Meslek hayatım ve başkanlık dönemimde de sadece toplum için çalıştım. Tek amacım Bursa’ya fayda üretmekti. O dönemde az olan maddi imkanlarla çok işler başardım. Beş yıl süren başkanlığım sonrası seçimi kaybettim ama Bursa’ya hizmet etmekten asla vazgeçmedim” dedi.

TOPLU ULAŞIM ÖZENDİRİLMELİ

Bursa’nın en önemli problemlerinin başında ulaşımın olduğuna işaret eden Erdem Saker, şehir içi ulaşım için genç mühendislere güç birliği çağrısında bulundu. Bursa’nın şehir içi ulaşım sorununun çözülmediğini dile getiren Saker, “Herkes şehir içi ulaşım için kol kola girmeli. Bir şehirde raylı sistem, hâkim olan yerlere doğru bağlanmalı. Bursa’da dört tane hâkim yön var. Öncelikli yerler plana dâhil edilmeli. Terminal istikametindeki yolcu yoğunluğu diğerlerinin yanında daha az. Dolayısıyla diğer yönlerin bitirilmesi, ardından terminale geçilmesi lazım. Bursa’nın ulaşım sorunları çözülmedi ama ulaşımın temel iskeleti kuruldu. Şu iyi bilinmeli ki çağdaş şehirlerde herkes toplu taşım araçlarını kullanıyor. Bu yüzden toplu ulaşımı özendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa