Wednesday, Oct. 18, 2017

‘EL CLASİCO’ ŞAMPİYON İMO

24 Haziran 2011

|

Yer:

‘EL CLASİCO’ ŞAMPİYON İMO

TMMOB İKK TURNUVASI’NIN GALİBİ İNŞAAT ÇELİK

BURSA – TMMOB İKK Futbol Turnuvası’nda şampiyon yine değişmedi. İMO Bursa Şubesi’nin finale kalan iki takımından İnşaat Çelik, rakibi İnşaat Beton’u penaltılarla yenerek kupanın sahibi oldu.

Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu tarafından bu yıl 23. sü gerçekleştirilen Futbol Turnuvası’nın şampiyonu İnşaat Çelik oldu. Şükrü Şankaya Halı Saha Tesisleri’nde yapılan final müsabakasında rakibi İnşaat Beton’u normal süresi 3-3 berabere biten müsabakada penaltılarda 3-2 yenen İnşaat Çelik, geleneksel kupayı kazandı. Önceki yıl da aynı iki takımın final mücadelesi verdiği kupa finalinde karşılaşan takımlar maçın normal süresinde yenişemedi. Penaltılara giden güçlü rakiplerden gülen taraf İnşaat Çelik takımı oldu.

DOSTLUK KAZANDI

Ziraat Mühendisi “Prof. Dr. Orhan YAVUZ” ve İnşaat Mühendisi “Muharrem BİLİCİ” anısına gerçekleştirilen TMMOB Bursa İKK 23. Geleneksel Futbol Turnuvası’nın finaline son iki yıldır ambargo koyan İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, İnşaat Çelik takımı ile bir kez daha kupaya uzandı. Maç sonunda iki takımın da el ele seyircileri selamladığı turnuvanın kapanışında konuşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, katılan tüm katımlara, TMMOB İKK yetkililerine ve oyuncularına teşekkür etti. Şahin, “Turnuva, tüm mühendis ve mimar dostlarımızın bir araya gelmesini ve kaynaşmasını sağlamak adına yıllardır önemli bir misyon üstlendi. Bizler de bu turnuvada iki yıldır iki takım ile finale kalmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kendi içimizde artık ‘El Clasico’ diye hitap ediyoruz. Fakat sonuçta hepimiz kazandık. Dostluk kazandı” dedi.

KATILANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Turnuvada ayrıca 3. lük mücadelesi veren Mimarlar Doğa takımı ile Makine Mühendisleri Dinamo takımı arasında gerçekleştirilen mücadeleyi Makine Mühendisleri Dinamo takımı rakibini 7-3 yenerek kazanmayı başardı. Veteran grubunda ise Emir Birgün’ün takımı averajla birinciliğe uzandı. Turnuvanın gol krallığını İnşaat Çelik takımının forveti Yükseler Göktaş’ın göğüslediği turnuvanın en centilmen takımı da Ziraat Mühendisleri Odası oldu. Dereceye giren takımlar ödüllerini turnuva sonunda gerçekleştirilen kupa töreni ile aldılar.

 

        

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa