Tuesday, Sep. 26, 2017

DÜNDAR “MESLEK ODALARI BELEDİYELERİN EHL-İ VUKUFU OLACAKTIR”

01 Mayıs 2009

|

Yer:

DÜNDAR “MESLEK ODALARI BELEDİYELERİN EHL-İ VUKUFU OLACAKTIR”

DÜNDAR, “MESLEK ODALARI BELEDİYELERİN EHL-İ VUKUFU OLACAKTIR”

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (İMO) Yönetim Kurulu Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret ederek, yeni görevinde Osmangazi ve Bursa için yapılması gereken her şeyde oda olarak destek vermeye hazır olduklarını söylediler.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Dündar’a yeni görevinde başarılar diledi. Akademik odalar olarak belediye başkanlarının her zaman yanında olacaklarını belirten İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Sizi yakından tanıyan birisi olarak başarılı olacağınıza inanıyoruz. İyi niyetli bir yönetim anlayışını sergileyeceğinizi düşünüyoruz. Belediyelerin komisyonlarında farklı siyasal partilerdeki arkadaşların olması güzel bir şey. Biz akademik odalar olarak başkanların yaptıkları kent yararına olan çalışmaların her zaman destekçisiyiz” dedi.

ŞAHİN, ‘KAÇAK YAPILAŞMADA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORKESTRA ŞEFİ OLMALIDIR’

Kaçak yapılaşma ilgili olarak koordineli çalışılması ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamda orkestra şefliği yapması gerektiğini belirten Başkan Necati Şahin, “Kaçak yapılaşma psikolojik bir harptir ve iyi yönetilmesi gerekir. Aynı zamanda kaçak yapılaşma olan kentlere göçün hızlandığı istatistiklerle belirlenmiştir” şeklinde konuştu.

Projelerin hazırlanmasında ciddi anlamda çalışmaların yapılmasının şart olduğunu ifade eden Başkan Necati Şahin, odalarla birlikte çalışıldığı takdirde belediyelerin yükünün de hafifleyeceğini ifade etti. Nilüfer Belediyesinde olduğu gibi Osmangazi Belediyesi ile deprem envanteri ve proje denetimi konusunda işbirliği önerdi. Ayrıca, Belediye bünyesinde serbest çalışan mimar ve mühendislere bir oda ayrılması gerektiğini, söyledi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ziyaretleri için İMO Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, çalışmalarla ilgili olarak kendisine verilen raporları tek tek inceleyeceğini söyleyerek, “Odalarla ortak projeler içerisinde olacağız. Çünkü sizler ehl-i vukufsunuz, sizlerin raporları ile Osmangazi ve Bursa’nın hukukunu koruyacağız” dedi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa