Tuesday, Sep. 26, 2017

DSP’Lİ ADAYLAR İMO’YU ZİYARET ETTİ

04 Mart 2009

|

Yer:

DSP’Lİ ADAYLAR İMO’YU ZİYARET ETTİ

DSP’Lİ ADAYLAR, İMO’YU ZİYARET ETTİ

BURSA- Demokratik Sol Parti (DSP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gürkan Kanbir, DSP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Ali Nejat Apaydın, DSP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Kemal Müezzinoğlu ve DSP Yıldırım Belediye Başkan Adayı Cihat Tipioğlu, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

‘KAÇAK YAPILAŞMA ÖNLENMELİ’

DSP’li belediye başkan adaylarının kendilerini ziyaret eden en donanımlı ekiplerden biri olduğunun altını çizen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, yeni seçilecek belediye başkanlarından kaçak yapılaşmaya karşı önlem almaları gerektiğine dikkat çekti. Bursa’da tarihte görülmemiş bir kaçak yapılaşma hamlesinin yapıldığına vurgu yapan Başkan Şahin, “Kaçak yapılaşma 2003 yılından bu yana irade boşluğundan kaynaklanarak hızla artmaya başlamıştır. İhtiyaç dışı bir yapılaşma ortaya çıkmıştır. Biz duyarlılığımızı her platformda gösteriyoruz ancak belediye başkanlarının seçim öncesi ve seçim sonrası bakış açıları ne yazık ki değişiyor. Sizlerin kaçak yapılaşmaya karşı net bir tutum sergileyeceğine inanıyorum” dedi.

Bursa’da kentlilik bilinci oluşturulması ve kent konseyinin aktif olarak çalıştırılması gerektiğini dile getiren Şahin, “Bursa’da seçilmiş krallıklar oluşuyor. Kaçak yapılaşmayı ‘yıkım çözüm değil’ diyerek çözemezsiniz. Önce bilimin dediği masaya yatırılmalı ve fizibiliteye öncelik verilmelidir” diye konuştu. TOKİ inşaatlarında mühendislik hizmetlerinin olmadığını belirten Şahin, Bursa’nın altyapısında da ciddi sıkıntılar olduğunu sözlerine ekledi.

KANBİR, ‘KAÇAK YAPILAŞMADA NET BİR TUTUM SERGİLEYECEĞİZ’

Geçtiğimiz dönemlerde İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı E. Gürkan Kanbir, İMO Bursa Şubesi’nin kaçak yapılaşma konusunda üstlendiği görevi takdir ettiğini söyledi. Mahalle muhtarlarının kendilerinin göreve gelmesiyle kaçak yapılaşmanın önlenmesi konusunda işin içerisine daha fazla gireceğine işaret eden Kanbir, “Kaçak yapılaşma bizim dönemimizde uydu yoluyla sürekli takip edilecek. Ruhsat alımı konusunda da bürokrasiyi azaltacağız. İMO gibi değerli akademik odalarımızı denetim mekanizmamızda tam yetkili yapacağız” dedi. Ayrıca Kanbir sergileyecekleri yönetim şekliyle mimar ve mühendislerin hareket kabiliyetlerini artıracaklarını ifade etti.

İMO’nun üyesi olmaktan gurur duyduğunu belirten DSP Osmangazi Belediye Başkan Adayı ve Yüksek İnşaat Mühendisi Kemal Müezzinoğlu, İMO’nun yönetim olarak duyarlı davranışlarını beğeniyle izlediğini belirtti. DSP Yıldırım Belediye Başkan Adayı Cihat Tipioğlu ise Yıldırım’da kaçak yapılaşmayı ortadan kaldırabilmek için İMO ile yakın bir çalışma içerisinde olacaklarını açıkladı. DSP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Ali Nejat Apaydın konuyla ilgili, “Nilüfer’de düzenli bir yapılaşma var gibi görünse de Nilüfer kaçak yapılaşmanın en fazla gerçekleştiği yerlerin arasındadır” ifadelerini kullandı.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa