Monday, Sep. 25, 2017

DSP İL BAŞKANLIĞI’NDAN İMO BURSA ŞUBESİ’NE ZİYARET

23 Nisan 2008

|

Yer:

DSP İL BAŞKANLIĞI’NDAN İMO BURSA ŞUBESİ’NE ZİYARET

DSP İL BAŞKANI KUL, “DÜRÜSTLÜK PRİM YAPMIYOR”

BURSA- Demokratik Sol Parti (DSP) Bursa İl Başkanı Hüseyin Kul, İnşaat Mühendisler Odası (İMO) Bursa Şubesi’ne yaptığı ziyarette, partilerinin yarattığı dürüstlük imajının oy almak için yeterli olmadığını söyledi.

DSP İl Başkanı Kul, partilerinin Bülent Ecevit zamanında halkın anladığı ‘dürüst parti’ simgesinden etkilenmediğini, bu imajın artık prim yapmadığını belirtti. Kul,”Eğer dürüstlük bize oy aldırsaydı, geçen seçimlerde birinci parti olarak sandıktan çıkardık. Ancak sonuçlar beklentilerimizin aksine çıktı. Kendimizi halkımıza iyi anlatamadık” dedi. Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlerde, kaybettikleri belediyeleri geri almak için çalışacaklarını vurgulayan Kul, parti olarak yerel seçimlere büyük önem verdiklerini ve çıkış yapmak için seçimlerin en büyük fırsatları olduğunu kaydetti.

İL BAŞKANI KUL, “SADECE SİYASET YAPIYORUM DİYENLER NASIL GEÇİNİYOR?”

Siyaset yaparken bir yandan da geçinmeye çalıştıklarını ifade eden Kul, hiçbir siyasetçinin kendi işini yapmadan geçinemeyeceğini, siyasetin para kazanma yeri olmadığını vurguladı. Demokratik Sol Parti’nin görüşlerini sonuna kadar benimsediklerini ve bu görüşleri vatandaşlarına anlatmak için siyasetçi olduklarını açıklayan Kul, “Biz görüşlerimizi daha iyi anlatmak ve milletimizi bu kargaşa ortamından kurtarmak için siyasete girdik. Fakat biz de kendimizi geçindirmek zorundayız. Siyaset zamanımızın büyük bölümünü alsa da kendi işlerimize de zaman ayırıyoruz. Ben yalnızca siyaset yapıyorum diyenler geçimlerini nereden sağlıyorlar?” diye konuştu.

İnsanların her konuda siyasileri eleştirdiğini, ancak siyasetten de uzak durduklarına da değinen Kul, bütün kesimlerin siyasetin içinde olması gerektiğini, hangi parti olursa olsun eğitimli insanları siyaset yapmaya çağırdıklarını söyledi.

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN, “AKADEMİK VE MESLEKİ KARİYERİ OLANLAR SİYASET YAPMALI”

İnşaat mühendisleri odası olarak siyasete uzak durmadıklarını kaydeden İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, üyelerinin politika ve siyasetle uğraşmaları gerektiğini söyledi. Şahin, “Oda olarak her zaman üyelerimizin siyaset yapmalarını destekliyoruz. Ancak siyaset yerinde yapılmalıdır. Biz odamız içerisinde yapılacak siyasete her zaman karşıyız” şeklinde konuştu.

Siyasi partiler ile ortak hareket ederek Bursa için güzel işler yapmaya çalıştıklarını söyleyen Şahin, DSP’nin kaçak yapılaşma konusunda geçmişte yaptığı icraatlarla halkın büyük takdirini kazandığının altını çizdi.

‘ŞEHİRLER PLANLAMA İLE YAPILANDIRILMALI’ 

Yöneticilerin kentin planlarını yaparken mutlaka ilgili meslek odalarından görüşler alması gerektiği söyleyen Şahin, “Bursa’nın geleceği planlanırken veya ulaşım master planları hazırlanırken, öncelikle şehrin haritasının oluşturulması gerekmektedir. Bilimsel çalışmalar yapmadan Bursa’nın ulaşım sorununu çözmek mümkün değildir. Yöneticilerimiz meslek odalarına güvenmelidir” dedi. İMO’nun belediyeler ile her zaman işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade eden Şahin, meslek odalarının yaptığı işbirliği çağrısını kent yöneticilerinin duymazdan gelmemesi gerektiğini belirtti.

Şahin ayrıca, siyaset yapmaya talip olan kişilerin mesleki ya da akademik kariyer yapmış insanlar arasından seçilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa