Sunday, Oct. 22, 2017

DP İL YÖNETİMİNDEN İMO’YA ZİYARET

11 Eylül 2008

|

Yer:

DP İL YÖNETİMİNDEN İMO’YA ZİYARET

DP İL BAŞKANI FÜSUN YAŞAR’DAN İKTİDAR PARTİSİNE SİTEM

BURSA- Demokrat Parti İl Başkanı Füsun Yaşar, “Koalisyon hükümetlerinin kıymetini anladık. İktidardaki parti, tek olmasının verdiği avantaj ile adeta diktatörlük rejimi uyguluyor” dedi.

DP Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın ve DP İl Başkanı Füsun Yaşar, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Toplantıda hükümetin yaptığı icraatlar konusunda eleştirilerde bulunan DP Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın, hükümetin yaklaşan seçimler nedeniyle yeni polemikler yaratarak, gündemde kalmaya çalıştıklarını iddia etti. Son günlerde bütün Türkiye tarafından konuşulan Deniz Feneri olayına hakkında da açıklamalar yapan Akın, “Başbakan Erdoğan’ın Doğan Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın üzerine gitmesi, Başbakan’ın oynadığı güzel bir oyundur. Erdoğan, gündemi değiştirerek milletin dikkatini başka yönlere çekmek istiyor. Ancak ne olursa olsun ortaya çıkan gerçekleri halkımız gayet iyi anladı” diye konuştu.

YAŞAR, ‘MİLLETİMİZ ESKİ GÜNLERE DÖNMEMEK İÇİN SUSUYOR’

DP İl Başkanı Füsun Yaşar, ziyaretlerinin hem gündemdeki konuları konuşmak hem de mühendislerin sorunlarını dinlemek olduğunu belirtti. İnşaat Mühendisliği mesleğinin durumu hakkında araştırmalar yaptıklarını söyleyen Füsun Yaşar, mühendisliğin zor bir meslek olduğunu ve inşaat sektörüne TOKİ’nin girmesiyle birlikte sektör çalışanlarının daha da sıkıntıya girdiklerini kaydetti. Genel anlamda bütün sektörlerde sıkıntıların görüldüğüne dikkat çeken Yaşar, “Hangi sektöre bakarsanız sıkıntılarını anlata anlata bitiremiyor. Ancak sıra seçimlere geldiğinde yine AK Parti’yi seçiyor. Bu sonucun tek bir anlamı olabilir. Millet eski sıkıntılı günlere dönmeye korkuyor. Faizlerin bir gecede yüzde bin 500 arttığı o günlere tekrar dönmemek için korkan halk mecburiyetten seçimlerde aynı partiye oy veriyor” şeklinde konuştu.

Milletin eski sıkıntılı ve korkulu günlere dönülmemesi için AK Parti’ye oy verdiğini iddia eden Yaşar, hükümetin de bu korkudan faydalandığını belirtti. Millet ile devlet arasındaki bağların yeniden kuvvetlendirilmesi gerektiğini kaydeden Yaşar, “Yöneticiler, halkı çok iyi dinlemelidir. Onların dertlerini anlamaya çalışmalı ve çözümler sunmalıdır. Her zaman haklı olunmayacağını bilinmeli ve ülke ya da kent yönetiminde yapılan icraatlar mutlaka ilgili meslek odalarına danışılmalıdır” dedi.

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, ‘YÖNETİCİLERİMİZİN PROJELERİNİ BİZLERLE DE PAYLAŞMASINI BEKLİYORUZ’

Yaptıkları ziyaretten dolayı DP yöneticilerine teşekkür eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, İMO olarak aktif olarak çalışmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Misafirlerine meslek ve oda faaliyetleri hakkında bilgiler veren Necati Şahin, deprem, ulaşım, kaçak yapılaşma ve TOKİ konularında da oda olarak hazırladıkları raporlar hakkında bilgi verdi. Bursa ile ilgili mesleki konularında, gerek diğer odalarla, gerekse yönetimlerle iş birliğine önem verdiklerini söyledi.

Siyaset konusuna da değinen Şahin, üyelerinin siyasete atılmasını her zaman desteklediklerini, ancak oda bünyesinde siyasi ayrışmaya karşı olduklarını, üyeleri ile ortak paydalarının meslekleri olduğunu belirtti.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa