Tuesday, Sep. 26, 2017

DEPREM AFİŞLERİ VATANDAŞTAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

20 Ağustos 2009

|

Yer:

DEPREM AFİŞLERİ VATANDAŞTAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

BURSA HALKI DEPREM KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR

BURSA- Deprem kuşağında yer alan ve risk altında olan Bursa’da halkın depreme karşı bilinçlendirilmesi amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Marmara depreminin 10. yılında etkinliklerine hız veren Bursa Valiliği, İnşaat Mühendisleri Odası ve diğer kent dinamikleri ile ortaklaşa hazırladığı “Depreme Duyarlılık Kampanyası” çerçevesinde hazırlattığı afişleri kentin değişik yerlerindeki bilboardlara astırdı.

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından ortaklaşa hazırlanan deprem konulu afişler Bursa’nın çeşitli noktalarındaki billboardlarda yerini aldı. Afişler, Marmara depreminde büyük korku yaşayan Bursa halkı tarafından ilgiyle karşılandı.

Büyük felaketin ardından 10 yıl geçmesine karşın ülke genelinde yeterli çalışmaların yapılmadığını söyleyen İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Bursa’da geç de olsa birtakım projeler ile halkın bilinçlendirilmeye başlandığını belirtti. Bursa’nın kaçak ve çarpık yapılaşma nedeniyle kontrolsüz olarak büyüdüğüne işaret eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, “Kontrolsüz büyüyen Bursa’da olası bir depremde ne kadar hasar olacağını tahmin etmek çok zor. Yıllardır kaçak yapılaşmanın insan hayatı için büyük tehlike taşıdığına değindik. Sesimizi duyurmaya çalıştık. 10 yıl içerisinde yapılan çalışmaları yeterli bulmuyoruz. Ancak Bursa Valiliği’nin deprem konusunda gösterdiği hassasiyet ve bizlere verdiği destek ile artık halkımızı deprem tehlikesine karşı daha yüksek sesle uyarabileceğiz” dedi.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa