Tuesday, Sep. 26, 2017

CHP MÜHENDİSLERDEN DESTEK İSTEDİ

27 Ağustos 2011

|

Yer:

CHP MÜHENDİSLERDEN DESTEK İSTEDİ
CHP İL ÖRGÜTÜNDEN İMO’YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

CHP İL BAŞKANI AKDOĞAN; “YANLIŞLARIN ÜZERİNE BİRLİKTE GİDELİM”

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: “SİYASET MESLEK HALİNE GELMEMELİ”

ŞAHİN: “MESLEĞİ OLANLAR SİYASETTE AĞIRLIKLI OLMALI”

Bursa – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Gürhan Akdoğan, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek işbirliği içerisinde çalışmayı önerdi.

Yapılan kongre ile yeniden CHP il başkanı seçilen Gürhan Akdoğan, yeni dönemde de aktif siyaset izleyeceklerinin sinyalini verdi. Akademik odaları ziyaret eden Akdoğan; “Yanlış gördüğünüz ne varsa bizimle paylaşın. Birlikte bu yanlışları kamuoyuna anlatalım” dedi.

İMO Bursa Şubesi’ni ziyaret eden CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, akademik odaların bu kentte etkin olmaları gerektiğinin altını çizdi. TMMOB ve BAOB çatısı altında çalışmalar yapılması gerektiğine işaret eden Akdoğan, kenti yöneten her türlü kurum ile bir araya gelinmesi ve bu kurumlardan yönetimleri konusunda brifingler alınması gerektiğini ifade etti. Akdoğan; “Biz inanıyoruz ki kent yönetimi bilim ve ilim kuralları dışında yapılamaz. Sizler de kentin akademik, eğitimli kadrolarsınız Yapılan yanlışları; hangi kurum olursa olsun tespit etmeli ve Bursalılar ile paylaşmalısınız. Bizler de sizinle birlikte hareket edelim. Yapılan yanlışlar hakkında hep birlikte konuşalım. Üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız. Siz bizi besleyin bizler de sizi destekleyelim” şeklinde konuştu.

“HATAYI KİM YAPARSA BİRLİKTE ELEŞTİRELİM”

Kent yöneticilerinden hata yapan kim olursa birlikte eleştirmeye hazır olduklarını kaydeden Gürhan Akdoğan, “O belediye bizim bu belediye AKP’nin diye bir ayırımda asla olmayacağız. Yanlışı yapan kimse, birlikte onun üzerine gideceğiz. Çalışmalarımızda ne kadar kararlı olduğumuzu önümüzdeki 5-6 ay içerisinde herkes görecek” dedi.

SİYASET MESLEK HALİNE GELDİ

Günümüzde yaşanan en büyük sıkıntının siyasetin meslek haline dönüştürülmüş olmasından kaynaklandığını söyleyen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, plan değişiklerinin iş almanın ilk şartı haline getirildiğinin altını çizdi. Bursa’nın 16 büyükşehir arasında en hırpalanmışı olduğunu kaydeden Necati Şahin şöyle konuştu: “Bursa maalesef çok hırpalandı. Ancak hep güzel gösteriliyor. Yanlışlar üzerine bina yaparsanız uzun süre o binanın ayakta kalmasını bekleyemezsiniz. Kentin dinamikleri bir araya gelerek kentin geleceği konusunda tartışamıyor. Şu dönem kentin geleceğinin konuşulması adına en kritik dönem olması gerektiğini düşünüyoruz Hemşehri dernekleri maalesef ilim ve bilim yuvalarından çok daha önemli hale gelmiş. Bursa’nın kaynaklarının veya imkânlarının öncelik sırasında ciddi yanlışlıklar yapıldığına şahit oluyoruz. Bu gelişmeler bizleri üzüyor.”

CHP İl Başkanlığı’nın yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduklarını dile getiren İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, kentin doğru yönetilmesi adına kendi üyelerini de hangi partide olursa olsun siyaset yapmaya teşvik ettiklerini vurguladı.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa