Tuesday, Sep. 26, 2017

CHP ADAY ADAYINDAN İMO BURSA’YA ZİYARET

31 Mart 2011

|

Yer:

CHP ADAY ADAYINDAN İMO BURSA’YA ZİYARET
İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN: “BURSA’YA MÜHENDİS VEKİL İSTİYORUZ”

                                                                                           “MÜHENDİS ADAYLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILSIN”

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Bursa’nın inşaat mühendisi bir milletvekili olmamasının şehir adına önemli bir kayıp olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili aday adayı İnan Keser, İMO Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek projelerini anlattı. Kendisi de inşaat mühendisi olan İnan Keser, meslektaşlarının sorunlarını Ankara’da dile getirmek için aday adayı olduğunu belirtti. Mühendislerin sorunlarını yakından tanıdığını kaydeden Keser, sorunların çözümü için milletvekili olmak istediğini aktardı. Bursa’nın sorunları hakkında da tespitlerde bulunduğunu açıklayan aday adayı Keser, ulaşım, eğitim ve yapılaşma konularında Ankara’da çalışmalar yapacağının altını çizdi.

BURSA’NIN İNŞAAT MÜHENDİSİ BİR VEKİLE İHTİYACI VAR

Siyaset yapmaktan korkmamak gerektiğini söyleyen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ise odanın tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğunu aktardı. Siyasetin ülke ve kent gelişimi açısından önemli olduğuna işaret eden Necati Şahin, meslek odalarında siyasete karşı olduklarını ancak üyelerinin siyaset yapmasını desteklediklerinin altını çizdi. İnşaat mühendislerinin siyasetin ve kent yönetiminin içerisinde olması gerektiğini söyleyen Şahin, “Siyasi aktörlerin mesleği niteliği olan insanlardan seçilmesini istiyoruz. İnşaat mühendisleri teknik insanlardır. Bursa’da inşaat mühendisi bir milletvekilinin olmaması bize göre büyük bir eksikliktir. Bursa’daki siyasi irade noktasında mühendislerin veya mimarların etkin rol alması gerekiyor. Meslektaşları ile iç içe ve bizlerin sorunlarını dile getirecek olan meslektaşlarımızın siyasette yer almasını istiyoruz” diye konuştu.

MÜHENDİS ADAYLARA POZİTİF AYRIMCILIK İSTEĞİ

Türkiye’de 400 bine yakın mühendis, mimar ve şehir plancısı olduğunun bilgisini veren Şube Başkanı Şahin, analitik düşünebilen ve teknik sorunlara çözümleri getirebilecek en iyi milletvekillerinin mühendisler ve mimarlar olacağının altını çizdi. Siyasete giren ve vekil olmak için aday adayı olan mühendislere partilerin pozitif ayrımcılık yapmasını isteyen Şahin, hangi parti olursa olsun aday olan meslektaşlarını destekleyeceklerini belirtti. Şahin ayrıca, seçim sonrasında vekil olan mühendisleri ile bir araya gelerek kentin sorunlarını ileteceklerini açıkladı.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa