Wednesday, Oct. 18, 2017

ÇAM FISTIĞI ALANINA KONUT YAPTIRMAYAN BELEDİYE BAŞKANI’NA İMO’DAN TEŞEKKÜR

26 Temmuz 2008

|

Yer:

ÇAM FISTIĞI ALANINA KONUT YAPTIRMAYAN BELEDİYE BAŞKANI’NA İMO’DAN TEŞEKKÜR

GÜZELYALI BELEDİYE BAŞKANI MUTLU’DAN İMO’YA  TURAN EMEKSİZ’DE AKŞAM YEMEĞİ

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, “BURSA FERİBOT İSKELESİ İSMİ, GÜZELYALI FERİBOT İSKELESİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMELİDİR”

BURSA- Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile Turan Emeksiz gemisinde akşam yemeği yedi.

Güzelyalı Limanı’nda demirleyen ve Belediye Başkanı Mutlu tarafından jilet olmak üzereyken İstanbul Denizcilik işletmesinden  satın alınıp yeniden restore edilerek Otantik Otel ve Restaurant adı ile işletmeye açılan Turan Emeksiz gemisi, İnşaat Mühendisleri’nin akşam yemeğine sahne oldu. Asıl meslekleri İnşaat Mühendisliği olan Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu ve eşi Selda Mutlu, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerini, Turan Emeksiz gemisinde verdiği akşam yemeğinde ağırladı.

İnşaat Mühendisi Berat Tunakan’ın Güzelyalı Belediyesi’nden kiraladığı ve restorasyon maliyeti 2 milyon doları bulan Turan Emeksiz gemisinde akşam yemeği yiyen inşaat mühendisleri, Güzelyalı Belediyesi ve mesleklerini ilgilendiren birçok konu hakkında da bilgi alışverişinde bulundu.

TOKİ’nin konutlar inşa etmeyi düşündüğü Aydınpınar’daki çam fıstığı alanlarına toplu konut yapımına itiraz ederek inşaatı reddeden Belediye Başkanı Selçuk Mutlu’ya teşekkür eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Önemli tarım, mera ve sit  alanlarının jeolojik, topografi, şehircilik ve planlama durumlarına bakılmaksızın, toplu konut yapma gerekçesi ile beton yığınına dönüştürülmesi ile  çevre katliamı yapılmaktadır” dedi. Gösterdiği duyarlılıktan ötürü Başkan Mutlu’yu tebrik eden İMO Başkanı Şahin, diğer belediye başkanlarını da aynı hassasiyeti göstermeye davet etti.

Birçok konunun konuşulduğu yemekte, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, önceden ismi Güzelyalı İskelesi olan, ancak Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Feribot İskelesi olarak ismi değiştirilen iskeleye, bölgenin tanıtımı açısından ve doğal hakkı olan eski isminin geri verilmesi gerektiğini belirtti. Şahin ayrıca, Bursa Feribot İskelesi’nde araç ve giriş çıkışlarında sürücülerin sorunlar yaşadığını ifade ederek, İMO Ulaşım Komitesi’nin bu sorunu gidermek amacıyla bir çalışma yapacağını Başkan Mutlu’ya iletti.

Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu ise meslektaşları ile akşam yemeğinde buluşmanın kendisi ve eşi için büyük bir mutluluk olduğunu, bu tarz buluşmaların kurumlar arası birlikteliği arttıracağını vurguladı. Güzelyalı Belediyesi olarak kaçak yapılaşmaya ve doğal çevrenin çarpık kentleşmeye kurban gitmesine engel olmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Mutlu, meslek odaları ile birlikte çalışarak yaşanabilir bir Güzelyalı oluşturma gayretinde olduklarının altını çizdi.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa