Tuesday, Sep. 26, 2017

BURSALILAR TÜRK SANAT MÜZİĞİNE DOYDU

29 Mayıs 2010

|

Yer:

BURSALILAR TÜRK SANAT MÜZİĞİNE DOYDU

BURSALILAR TÜRK SANAT MÜZİĞİNE DOYDU

BELKIS ÖZENER’DEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ RESİTALİ

 

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, Remzi Çelikyay’ın şefliğinde yılların eskitemediği sanatçı Belkıs Özener’le birlikte dinleyicilere müthiş bir Türk Sanat Müziği dinletisi sundu.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu Remzi Çelikyay’ın şefliğinde Tayyare Kültür Merkezi’nde Yeşil Çam filmlerinde seslendirilen Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşan ‘Boş Çerçeve’ konseptli 700 kişilik katılımla konser gerçekleştirdi. İMO Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun bir yıldır üzerinde çalıştığı konsere mühendis ve mimarlar aileleri ile büyük ilgi gösterdi.

İMO’nun organizasyonunda SANÇİM Bilecik Çimento Mad. Beton San. ve Tic. A.Ş.’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen gecenin as solisti ise bestekar İsmet Nedim’in şarkılarını seslendiren Belkıs Özener’di. Konsere adını veren 1969 yapımı Hülya Koçyiğit ve Kartal Tibet’in baş rollerde oynadığı ‘Boş Çerçeve’ adlı filmde bestesini İsmet Nedim’in yaptığı ‘Boş Kalan Çerçeve’ şarkısını seslendirmesiyle tanınan Özener, konserin ikinci bölümünde sahne alarak sesi ve enerjisi ile tüm dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

Konserin birinci bölümünde sahne alan solistler her biri Yeşil Çam filmlerinde seslendirilen aralarında ‘Aşkımla Oynama Kumar Değildir’, ‘Kalbimi Kıra Kıra’, ‘Kıskanırım Seni Ben’ gibi on dört Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz şarkılarını yorumladılar. İkinci bölümde ise Belkıs Özener oğlu Bartın Özener ile birlikte sahneye çıkarak ‘Boş Kalan Çerçeve’, ‘Adını Anmayacağım’, ‘Oyun Bitti’ gibi Yeşim Çam filmlerine hayat veren birçok şarkıyı seyircilerin arasında söyledi. Özener, konseri dinleyicilerle birlikte okuduğu Zeki Müren’in ‘Şimdi Uzaklardasın’ şarkısıyla noktaladı.

Gecenin sonunda İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Belkıs Özner’e teşekkür plaketi takdim etti.  Şahin, gecede yaptığı konuşmada bir yıllık bir çalışma sonunda konserin icra edildiğini ifade ederek, koro şefi Remzi Çelikyay’ın rüyasını gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Şahin ayrıca SANÇİM Bilecik Çimento Mad. Beton San. ve Tic. A.Ş. adına Teknik Müdürü Mustafa Erdoğan’a teşekkür plaketi verdi.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa