Tuesday, Sep. 26, 2017

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ALİ SÜRMEN’DEN İMO BURSA ŞUBESİ’NE ZİYARET

23 Haziran 2011

|

Yer:

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ALİ SÜRMEN’DEN İMO BURSA ŞUBESİ’NE ZİYARET

-BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YER KONUSUNDA AKADEMİK ODALARDAN YARDIM İSTİYOR…

-REKTÖR PROF. DR. ALİ SÜRMEN: BÜTÜN AKADEMİK ODALARIN GÖRÜŞLERİNİ ALARAK BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NİN EN DOĞRU YERDE KURULMASINI İSTİYORUZ

-İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: BİR BÖLGENİN KALKINMASI İÇİN ÜNİVERSİTEYİ ORAYA GÖTÜRME MANTIĞI ÇOK YANLIŞ

BURSA- Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen İnşaat mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Bir bölgenin kalkınması için üniversiteyi oraya götürme mantığını anlamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ağırlanan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’in ziyaretinde teknik üniversitenin kurulacağı yer masaya yatırıldı.

Başta İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olmak üzere diğer akademik odalardan konuyla ilgili yardım talebinde bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, akademik odaların görüşlerini alarak üniversitenin en doğru yerde kurulmasını istediklerini belirtti.

Seçim döneminde üniversite ile ilgili çalışmalara ara verdiklerini belirten Rektör Sürmen, “Kestel’de Bursa Teknik Üniversitesi’ni kurabileceğimiz bir arazi var ancak burası orman arazisi olduğu için herhangi bir şey yapamıyoruz. Teorik olarak fikirler ortaya koymaktansa üniversite ile ilgili çok daha somut fikirlerle katkıda bulunulmasını arzu ediyoruz. İMO Bursa Şubesi ve diğer akademik odaların görüşlerini almak ve bu süreçte teknik açıdan sürekli yanımızda olmanızı talep ediyoruz” dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ

Bursa Teknik Üniversitesi’nin kurulacağı yer ile ilgili acele edilmemesi gerektiğinin altını çizen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, üniversitenin ulaşımıyla, planlamasıyla ve tüm teknik yönleriyle en ince detayına kadar düşünülerek hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Bursa Teknik Üniversitesinin yeri ile ilgili olarak Akademik odaların görüşlerinin alınmasının önemine değinen Şahin ‘’Verilecek siyasi kararın, özellikle teknik üniversite için teknik alt yapısının olmasını dilediklerini’’ söyledi.

“Bir bölgenin kalkınması için üniversiteyi oraya götürme mantığı çok yanlış. Bu bir planlama işidir. Teknik araştırma yapılsın, planlama kriterleri açısından, düşünülerek yapılmış olsun isteriz. Bu kapsamda, ne gerekirse yapmaya ve birlikte çalışmaya hazırız”

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa