Wednesday, Oct. 18, 2017

BUMİAD’DAN İMO’YA ZİYARET

03 Temmuz 2009

|

Yer:

BUMİAD’DAN İMO’YA ZİYARET

MİMAR VE MÜHENDİS İŞADAMLARI, İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NI ZİYARET ETTİ…

BURSA- Geçtiğimiz ay kuruluşunu tamamlayarak çalışmalarına başlayan Bursalı Mühendis Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD), meslek kuruluşları ve akademik odalara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.
İlker Özaslan başkanlığındaki BUMİAD Yönetimi İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesini ziyaret etti. BUMİAD heyetini kabul eden İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, ziyarette yaptığı konuşmasında meslek odalarının önemine dikkat çekerek, “Doğru bildiklerimizi sesimizi yükselterek söyleyelim ki birileri bizi daha iyi duyabilsin” dedi.
BUMİAD BAŞKANI İLKER ÖZASLAN, “KENTİN SORUNLARINA ÇÖZÜM OLACAK PROJELERDE GÖNÜLLÜ OLARAK YER ALMAYA HAZIRIZ”
Mesleğinde uzman 30 mimar ve mühendisin kurucu üyeliğini yaptığı BUMİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, tanışma ziyareti kapsamında İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Konusunda uzman mimar ve mühendislerin oluşturduğu ve Bursa’da ilk olan bir dernek kurduklarını söyleyen BUMİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Özaslan, “Çevremize, Bursa’ya ve Türkiye’ye faydalı olmak adına BUMİAD’ı kurduk. Her biri mesleğinin en iyileri arasında yer alan mühendis ve mimar üyelerimiz ile kent sorunlarının çözümü ve proje üretilmesi konusunda gönüllü çalışmalar içerisinde yer almaya hazırız. Meslek odaları ile işbirliği içerisinde kentimizi daha yaşanabilir hale getirmek istiyoruz” dedi.
Aynı meslek grubundan oldukları için mimar ve mühendis odalarına ayrı bir önem gösterdiklerini söyleyen Özaslan, birlikte önemli çalışmalar yapacaklarına inandıklarını belirtti. BESOB’un yapmayı planladığı sanayi sitesi, Bursa’ya Teknik Üniversite’nin kurulması ve Körfez Köprüsü Projesi konusunda İnşaat Mühendisleri Odası’nın görüşlerini almak istediklerini aktaran Özaslan, bu projelerin BUMİAD olarak takipçisi olacaklarını kaydetti. Bursa’da yaklaşık 10 bin civarında mimar ve mühendisin bulunduğunu ifade eden Özaslan, sayının çok olmasına karşın yeteri kadar seslerini duyuramadıklarını kaydetti.
İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN, “BİRLİKTE SESİMİZİ YÜKSELTELİM”
BUMİAD’ın İMO’ya yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ileten İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, dernekleşmenin ve dernek kurmanın önemine değindi. Kuruluş aşamasının zor bir dönem olduğunu vurgulayan Şahin, “Dernek kurmak kolay değildir. Zor bir çalışma içine girdiğinizin farkındayız. Derneklerin çok dikkatli hareket etmesi gerekmektedir. Bursa’da dernekler zaman içerisinde kuruluş amaçlarının dışına çıkabilmektedirler. Özellikle kentlerimizin kültürünü yaşatmak amacı ile kurulan hemşehri dernekleri kentleşme ve kentlileşme konusunda ciddi yanlışlıklara alet edilmektedirler” diye konuştu.
İMO olarak karşı çıktıkları projelerin diğer mesleki bilgisi olan dernekler tarafından da incelenmesi ve eksik yönlerinin tartışmaya açılmasının gerektiğini söyleyen Şahin, BESOB’un yapmaya çalıştığı sanayi sitesinin Bursa’ya büyük zararlar getireceğini, Körfez Köprüsü Projesi’nin ise hızlı tren hattının eklenmesi gerektiğini aktardı. Bursa’ya kesinlikle teknik bir üniversitenin kurulmasının zamanı geldiğini savunan Şahin, “Uludağ Üniversitesi bünyesinde bulunan Mühendislik Fakültesi’ne yeni eklemeler yapılarak üniversiteye dönüştürülebilir” şeklinde konuştu.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa