Wednesday, Oct. 18, 2017

BUMİAD 2. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

29 Ocak 2011

|

Yer:

BUMİAD 2. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

 GÜVEN TAZELEYEN İLKER ÖZASLAN, YENİDEN BUMİAD BAŞKANI

 BUMİAD BAŞKANI ÖZASLAN: ÇEVRE, ENERJİ, İMAR VE ENDÜSTRİ BAŞTA OLMAK ÜZERE, MESLEKİ UZMANLIK ALANLARIMIZA GİREN KONULARDA ÜLKEMİZE, KENTİMİZE VE TOPLUMA YARARLI OLACAK PROJE VE ETKİNLİKLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

 BTSO MECLİS BAŞKANI PARSEKER: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN, LOBİCİLİĞİ ÖN PLANA ÇIKARTMALIYIZ

 

BURSA – Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği’nin(BUMİAD) İkinci Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tüm üyelerin katıldığı Genel Kurul’da, İlker Özaslan, tek liste halinde girdiği seçimden yeniden Başkan olarak çıktı.

2009 yılının ilk aylarında kurulan Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) yeni dönemde daha da güçlendirdiği Yönetim Kurulu ile çalışmalarına devam edecek. 52 üyesi olan ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile Bursa gündeminin nabzını tutmaya devam eden BUMİAD, ikinci olağan genel kurulunu Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Evi’nde gerçekleştirdi. Genel Kurul’a tek liste ile giren İlker Özaslan ve Yönetim Kurulu üyeleri, yapılan oylamada yeniden Yönetim Kurulu’na seçildi.

Divan Başkanlığını BUMİAD’ın kurucu üyelerinden Celal Beysel’in yaptığı Genel Kurul’a, iş ve siyaset dünyasının yanı sıra, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile akademik odaların başkan ve yöneticilerinden çok sayıda davetli katıldı.

Genel Kurul’un açılışında konuşan BUMİAD Başkanı İlker Özaslan, Mayıs 2009’da çıktıkları yolda, bugün BUMİAD’ın 1,5 yaşında olduğunu söyledi. Yeni dönemde kent ve üye sorunlarının çözümü adına daha çok çalışacaklarının sözünü veren Özaslan, “Çevre, enerji, imar ve endüstri başta olmak üzere, mesleki uzmanlık alanlarımızda ülkemize, kentimize ve topluma yararlı olacak proje ve etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

Yaptıkları etkinlikler, ziyaretler ve hayata geçirdikleri projeler ile daha şimdiden Bursa’nın köklü işadamı dernekleri arasına girdiklerini vurgulayan Özaslan, yapımı bir süredir devam eden dernek merkezi ve sosyal tesislerine de yakın zaman içerisinde taşınacakları müjdesini verdi.

PARSEKER: SÖZ SAHİBİ OLMAK İÇİN LOBİCİLİĞİ ÖNE ÇIKARTMALIYIZ

Genel Kurul’da söz alan BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker de, Bursa’nın Türkiye’den alacağı kaynakların artırılması için, başta SİAD’lar olmak üzere tüm STK’ların bir arada olacağı ve güç birliğinin yapılacağı Bursa lobisinin oluşturulması gerektiğini söyledi. Bursa’da 30 bin dolayındaki mühendis ve mimarın örgütlenmesinin, kent ve ülke sorunlarının çözümünde önemli bir güç teşkil edeceğini belirten Parseker, “Bundan sonra daha sıkı ilişkiler içerisinde yer almalıyız. Dünyada marka şehir olmamız, turizm, yatırımlar ve iş dünyası açısından geride kalmamak için lobiciliği ön plana çıkartmamız gerekiyor” diye konuştu.

ŞAHİN: SOSYAL BİLİMLER, FEN BİLİMLERİN ÖNÜNE GEÇTİ!

Parseker’in ardından söz alan İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ise, Türkiye’deki yatırımların yüzde 90’ında mühendis ve mimarların imzasının yer aldığını belirtti. Oysa son yıllarda sosyal bilimlerin fen bilimlerinin önün geçtiğine dikkati çeken Şahin, mimar ve mühendislerin eski güçlerini yakalamalarının BUMİAD gibi oluşumlarla sağlanabileceğini vurguladı.

KAYA: BURSA’YA DAHA İYİ HİZMET İÇİN ÖRGÜTLENMELER ÇOK ÖNEMLİ

Genel Kurul’da söz alan Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Nizamettin Kaya da, Bursa’ya daha iyi hizmet verebilmek adına bu tür örgütlenmelerin çok önemli olduğunu ifade etti.

İlker Özaslan’ın yeniden Başkan seçildiği Genel Kurul sonrası oluşan Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

“Derya Kangal, Filiz Güzel Şen, Hayri Aydemir, Vural Doğar, Ayça Aksoy Güler, Süleyman Kara, Serdar Alat, Orhan Sayın, Tuğrul Karasarlıoğlu, Recep Çohan, Ender Karaelli, Hüseyin Ertaş, Serpil Sümer, Atilla Demirtaş.”

 

      

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa