Monday, Sep. 25, 2017

BESOB BÜYÜK SANAYİ SİTESİ YARGIYA TAŞINIYOR

06 Mayıs 2009

|

Yer:

BESOB BÜYÜK SANAYİ SİTESİ YARGIYA TAŞINIYOR

ŞAHİN, “BESOB BÜYÜK SANAYİ SİTESİ BURSA İÇİN TEHDİT”

BESOB BÜYÜK SANAYİ SİTESİ YARGIYA TAŞINIYOR

BURSA- İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, BESOB Sanayi Sitesi’nin Bursa için bir tehdit olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu seçim sonrası tebrik ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.  Başkan Necati Şahin ve Yönetim Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den sonra İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı’yı makamında ziyaret ederek tebrik etti. BESOB’un Kestel’de yeni yapılacak Büyük Sanayi Sitesi’ne tüm odalar olarak başından beri karşı olduklarını ifade eden Şahin, BESOB”un bilimsellikten uzak siyasilere yanlışı dayatmakta olduğunu ve Başbakan Erdoğan’ı dahi yanlışa alet etmek istediğini belirtti. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Kestel’e yapılacak Sanayi Sitesi, Bursa’ya her konuda sıkıntı ve zorluk yaratacaktır. Bu işyerlerinin küçük sanayi siteleri halinde çeşitli bölgelere dağıtılması daha doğru bir çözüm olacaktır. Şehir Plancıları Odasının hazırladığı BESOB Bursa Büyük Sanayi Sitesi Projesi inceleme raporunun dikkatle incelenmesi gerekmektedir. İnşa edilecek sanayi sitesinde dükkân satın almak isteyen esnaflar, ihtiyaçtan çok yatırım amaçlı olarak görmektedir. Eğer proje gerçekleşirse BESOB Büyük Sanayi Sitesindeki binalar daha sonra birleştirilerek yeni fabrikalara dönüşecek ve birçok işyeri atıl kalacaktır”

Başkan Şahin ayrıca, TOKİ’nin, Bursa’ya gelişi güzel planlamaya aykırı inşaatlar yapmasını istemediklerini, akademik odalar tarafından bu projenin yargıya taşınmasının kararlaştırılarak hukuki çalışmalara başlandığını açıkladı.

BURSA’YA KATKI SAĞLAYACAK HER TÜRLÜ PROJEYİ DESTEKLERİZ

Suya sabuna dokunmayan bir yönetim anlayışlarının olmadığını ifade eden Şahin, Bursa’nın sorunlarına çözüm olacağına inandıkları her türlü projeye destek vereceklerini ve kent için sorun olacak her türlü dayatmaya karşı görüş beyan etmeyi görevleri arasında olduğunu kaydetti.

İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, ziyaretlerinden ve Bursa’nın sorunlarına olan hassasiyetlerinden dolayı İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu adına Başkan Necati Şahin’e teşekkür etti.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa