Thursday, Nov. 23, 2017

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”

18 Nisan 2016

|

Yer:

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Bursa Şubesi, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir`i ziyaret ederek, genç inşaat mühendisi adaylarına yönelik çalışmalarını aktardı.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ile birlikte, Yönetim Kurulu Sekreter üyesi Mustafa Er, Sayman üyesi Ayşe Asena Dişbudak ve Yönetim Kurulu üyesi Hatice Müjgan Elmas`ın katıldığı ziyarette inşaat mühendisliği bölümü öğrencileri için neler yapılabileceği konuşuldu.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu`nu makamında ağırlayan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, nezaket ziyareti için teşekkür etti. Teknik üniversitelerin açık olan alanlarda, donanımlı mühendis ve akademisyen yetiştirebilmek için kurulduğunu söyleyen Prof. Dr. Karademir, derslerin pratiğe daha fazla önem verilecek şekilde düzenlendiğini vurguladı.  Öğrencileri 4 yılın sonunda mesleki anlamda yeterli bilgi ve beceriye sahip şekilde mezun etmek için çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Karademir, bu çalışmaların daha verimli gerçekleşmesi için İMO Bursa Şubesi ile işbirliğini sürdüreceklerini kaydetti.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ODA VE MÜHENDİS BAĞINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ”

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak da,  Bursa`da bir inşaat mühendisliği bölümü açılması için çok çalıştıklarını ve sonunda üç üniversitenin mezunlarını yavaş yavaş vermeye başladığını dile getirdi. Bursa Şubesi`nin, Genç İMO aracılığı ile inşaat mühendisi adaylarına birçok etkinlik, seminer ve teknik gezi düzenlediğini ifade eden Başkan Albayrak, mezun olan genç mühendislerin 3 bin 700 üyesi bulunan büyük bir aileye katılacağının altını çizdi. Genç İMO ile öğrencilerin önceden meslekle tanışmasını sağladıklarını anlatan Albayrak, “İMO Bursa Şubesi olarak genç mühendis adaylarına her türlü desteği sağlamayı sürdüreceğiz. Biz üniversiteler ve akademisyenlerimiz ile birlikte oda- mühendis bağını güçlendirmek istiyoruz” dedi.

 İMO BURSA SUBESİ'NDEN BTU'YE ZİYARET 1 İMO BURSA SUBESİ'NDEN BTU'YE ZİYARET 2 

İlgili Haberler

ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
GELECEĞİN MÜHENDİS ADAYLARINA MESLEKİ TANITIM

About Author

@imobursa