Tuesday, Sep. 19, 2017

BAŞKAN AKYILDIZ, CHP NİLÜFER İLÇE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

04 Mart 2015

|

Yer:

BAŞKAN AKYILDIZ, CHP NİLÜFER İLÇE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

İnşaat Mühendislerin Odası (İMO) Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, Akademik Odaları ziyaret eden CHP Nilüfer İlçe Başkanı Yücel Akbulut ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Başkan Akyıldız, inşaat mühendislerinin yaşadıkları sorunları, iktidar ve muhalefet partilerinden beklentilerini aktardı.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Yücel Akbulut ve yönetim kurulu üyeleri, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Akyıldız, İMO Bursa Şubesi’nin çalışmalarını anlattı. Akyıldız, tüm genel başkanların Akademik Odalar ile bir araya gelmesi gerektiğini belirterek, üyelere ve mühendislik mesleğine nasıl katkı sağlanacağının ve nasıl geliştirileceğinin ele alınması gerektiğini vurguladı. Mesleki anlamda yapılacak çalışmalara iktidar ya da muhalefet partisi ayrımı yapmadan katkı koyduklarını ifade eden Akyıldız, İMO Bursa Şubesi olarak da yaptıkları bu tür çalışmalara destek istedi.  Akyıldız, Bursa Şubesi’nin 3 bin 200 üyesi bulunduğunu dile getirerek, “Odalar belli konularda söz sahibi olmalı. Biz mühendisler ile ilgili konulara müdahil olmak istiyoruz. Yasalar çıkmadan önce yasa koyucular ile bir araya gelmeliyiz” dedi.

“ÜYELERİMİZİ SİYASETİN İÇİNDE OLMALARI İÇİN TEŞVİK EDİYORUZ”

Bursa’da seçim dönemlerinde tüm siyasi partilerden aday olan meslektaşlarını bir araya getirdiklerini belirten Akyıldız, “Meslek odalarının sorunlarını Meclise taşıma görevi sizlere düşüyor. Bursa Şube olarak, Odamıza siyaseti katmıyoruz ama üyelerimizi siyasetin içinde olmaları konusunda teşvik ediyoruz. Onlara katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

“YASA DEĞİŞİKLİKLERİ UYGULAYICIDAN FİKİR ALINARAK YAPILMALI”

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Yücel Akbulut ise, Akademik Odaların çözüm bekleyen sorunları bulunduğunu söyleyerek, “Sorunları dinleyip çözüm önerilerini hazırlamak görevimiz. Yasa değişiklikleri işin uygulayıcılarından fikir alınmadan yapılmamalıdır. Biz Türkiye’de çok sesliliğin sağlanmasını ve herkesin kendi fikrini söyleyebilmesini istiyoruz” dedi.

IMG_0137 IMG_0140 IMG_0145

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa