Tuesday, Sep. 19, 2017

AK PARTİ OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DÜNDAR İMO’YU ZİYARET ETTİ

05 Şubat 2009

|

Yer:

AK PARTİ OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DÜNDAR İMO’YU ZİYARET ETTİ

İMO BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, “KAPALI KAPILAR ARDINDA PLANLAR YAPILARAK BURSA’NIN GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINMAMALIDIR”

AK PARTİ OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DÜNDAR, “ÖNCELİKLİ PROJEMİZ KAÇAK VE ÇARPIK YAPILAŞMANIN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK…”

BURSA – Yerel seçim sürecinde destek arayışına giren belediye başkan ve meclis üyesi adaylarının en çok ziyaret ettikleri adreslerden biri de İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi.

Kentin en etkin akademik odaları arasında yer alan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, bugün Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar’ı misafir etti. İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, AK Parti Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar, kendisi ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, inşaat mühendislerinin belediyelerde aktif bir rol alması gerektiğini belirttiği konuşmasında, “Hukukçu olduğunuz için Bursa’nın hakkını koruyucağınızı umuyorum.1967’den bu yana Bursa’yı yönetenler kaçak ve çarpık yapılaşma ile mücadele için hiçbirşey yapmadılar. Bunu çözmek için şu ana kadar birçok önerilerimiz oldu ancak dikkate alınmadı. Bursa, İstanbul tarafından baskı altına alındığı için sanayi şehri olmaya başlamıştır. Ancak bütün bu sanayiler Bursa Ovası ve tarım alanları üzerine yapılmaktadır. Bunun için Bursa’yı yönetenlerin ve hepimizin hatası vardır ama bundan sonra bu hatayı devam ettirmemeliyiz.

ŞAHİN:”KAPALI KAPILAR ARDINDA PLANLAR YAPILMAMALIDIR”

Şahin, İl ve ilçe belediye başkanları arasında kopukluk olduğu için birçok yapılaşmanın olduğunu ve bunların önüne geçilemediğini söyledi. Kentin anayasası tekrar yazılarak kent konseyleri daha aktif kullanılmasını anlatan Şahin, “Kapalı kapılar ardından planlar yapılarak Bursa’nın geleceği ipotek altına alınmamalıdır ve kentlileşme bilinci oluşturulmalıdır. Seçim dönemlerinde kaçak ve çarpık yapılaşma artmaktadır. Bu durumda belediye başkanları dik duruş göstererek kaçak ve çarpık yapıların üzerine kararlı bir şekilde gidilmelidir. Tutanak tutulmuş olmak için ve göstermelik yıkımlar yapılmamalıdır.  Belediye başkan adayları seçim sürecinde verdikleri vaatlerle kaçak yapıların artmasına neden olmaktadır. Bizimle sadece seçim sürecinde değil seçildikten sonrada istişare olmanızı istiyoruz.”diye konuştu.

AK Parti Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar, kentsel dönüşüm projeleri ile kısmende olsa kaçak ve çarpık yapılaşmanın önüne geçilebileceğini söyledi. Dündar, “ İnşaat Mühendisleri Odasının fikirleri bizim için çok önemli. Kaçak yapılaşma ile ilgili kanun çıkmasına rağmen önüne geçilememektedir. Bizim öncelikli mücadelemiz bunun için olacak. Sizin fikir ve önerilerinize her zaman açığız. Bize sunduğunuz raporlar için ilgi ve alakanızdan dolayı size teşekkür ederim”dedi.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa