Wednesday, Oct. 18, 2017

6. İNŞAAT YÖNETİMİ KONGRESİ’ NDE SEKTÖREL BEKLENTİLER ELE ALINDI…

26 Kasım 2011

|

Yer:

6. İNŞAAT YÖNETİMİ KONGRESİ’ NDE SEKTÖREL BEKLENTİLER ELE ALINDI…

NEZİR GENCER: BAŞARIYA AYAK UYDURMANIN EN KISA YOLU TEKNOLOJİYE AYAK UYDURMAKTAN GEÇİYOR…

DR. MURAT BİNARK: GENÇLERİMİZ İLERİ GÖRÜŞLÜ OLMALI VE DAR KALIPLARA SIKIŞIP KALMAMALI…

6. İnşaat Yönetimi Kongresi’nin ikinci gününde İnşaat Yönetimi Bağlamında Sektörün Beklentileri konulu panelde konuşan Simge Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nezir Gencer, başarıya giden en kısa yolun teknolojiden geçtiğini söyledi.

Bursa Akademik Odalar Birliği’nde (BAOB) 3 gün sürecek olan 6’ıncı İnşaat Yönetimi Kongresi’nin 2. gününde “İnşaat Yönetimi Bağlamında Sektörün Beklentileri” konulu panelde konuşan Nezir Gencer, başarıya ulaşmanın en kısa yolunun teknolojiden geçtiğini ve çağa ayak uydurulması gerektiğini söyledi.

Gençlere iş hayatındaki tecrübelerini aktaran Gencer, iş hayatının öğrenmekten ibaret olduğunu söyledi. Gelişim ve çağa ayak uydurma konusunda yenilikçi beyinler şart diyen Simge Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Gencer, “Yenilikçi beyinler gelecek için olmazsa olmazdır” dedi.

40 yılı aşkın süreden beri asfalt sektöründe faaliyetlerini sürdürdüğünü ve her yeni gün bir şeyler öğrendiğini söyleyen Gencer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örnek olarak ben 40 yıldan beri asfalt üzerine gece gündüz çalışmaktayım. 40 yıllık tecrübeye sahibim diyerek öğrenmeden vazgeçtiğim an bakıyorum ki, yeni bir şeyler daha öğreniyorum. Bütün başarının tek sırrı var o da, dersini iyi çalışmaktır”

Hayattaki başarının para ile ölçülemeyeceğini söyleyen Mehmet Nezir Gencer, başarının ölçütünün para ile doğru orantılı olmadığını ifade etti.  Takım ruhu ile hareket edilerek elde edilen başarıların kalıcı olacağını söyleyen Gencer, zorlu yolları aşmanın takım ruhu ile gerçekleşeceğini sözlerine ekledi. Gencer ayrıca, hayatta başarısızlıkların olabileceğini, ancak bu başarısızlıkların yılgınlığa sebebiyet vermemesi gerektiğini kaydetti.

“ KALIPLAŞMIŞ BAKIŞ AÇISINDAN ÇIKILMALI”

Prof. Dr. Mehmet Emin Öcal’ın oturum başkanlığı yaptığı panelin bir diğer konuşmacısı olan Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkanvekili Dr. Murat Binark ise gençlerden beklentilerin, verilen işe dört elle sarılmaları olduğunu söyledi. Binark, gençlerin kalıplara bağlı kalmadan, geniş düşünmeleri gerektiğini ve ileri görüşlü olmalarının gerekliliğinin altını çizerken mühendislik alanında faaliyette bulunan gençlerin yönetim bilgisine ve disiplinine sahip olmalarının önemli olduğunu hatırlattı.

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa