Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU GENÇ MEZUNLARI MİSAFİR ETTİ

11 Eylül 2015

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU GENÇ MEZUNLARI MİSAFİR ETTİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, 2015 yılında mezun olan genç inşaat mühendislerini ağırlıyor.

Bu yıl mezun olan ve İMO Bursa Şubesi’ne kayıt yaptıran genç inşaat mühendisleri Yönetim Kurulu üyeleri ile buluşmaya devam ediyor. Yönetim Kurulu toplantılarında yeni üyelerle bir araya gelen İMO Bursa Şubesi yöneticileri, deneyimlerini aktarırken, genç mühendislerinin taleplerini de dinliyor. Yönetim Kurulu üyeleri ile tanışma fırsatı bulan genç inşaat mühendisleri de, iş hayatı ve mühendislik konusunda merak ettikleri soruların yanıtını bulma fırsatı yakalıyor.

AKYILDIZ: “GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİNİN YANINDAYIZ”

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, yeni meslektaşları ile tanışmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, ilk mezun oldukları yıllarda kendilerinin de benzer zorluklarla karşılaştıklarını söyledi. İMO Bursa Şubesi’nin birçok sorunu aşma konusunda yol gösterici olduğunu kaydeden Akyıldız, bu buluşmaları genç inşaat mühendisleri ile ikili diyalogları geliştirmek, sorunlarla karşılaştıklarında yanlarında olabilmek için gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Başkan Akyıldız, İMO Bursa Şubesi’nde düzenlenen meslek içi eğitimlerin ve etkinliklerin iyi takip edilmesini tavsiye ederek, bu yıl 5-19 Ekim tarihlerinde, 2010 sonrası mezunlarına ve 4’ncü sınıf öğrencilerine düzenlenecek olan Mesleğe Hazırlık Kursları ile ilgili de bilgi verdi.

Akyıldız, kurs ile ilgili şunları söyledi: “Katılımcılar, söyleşi, seminer ve grup eğitimleri ile meslek hayatları boyunca kullanacakları belge, yönetmelik ve uygulamaları teoriden pratiğe dökme fırsatı bulacaklar. Kurs başlangıcında, Meslek Hayatımızdaki Yetki Belgelerimiz ve Özlük Haklarımız, Kentsel Dönüşüm, İmar Kanunu ve İlgili Yönetmelikler başlıklı merak edilenlerin yanıtlandığı iki söyleşi gerçekleştirilecek. Katılımcılar kurs boyunca proje, geoteknik, iş güvenliği ve iş sağlığı seminerleri, proje okuma ve düzenleme, metraj hazırlama çalışma grupları ile iş hayatına hazırlanacak, statik proje çizimlerinde bilgisayar kullanımı konusunda da bilgi edinme fırsatı bulacaklar. Kurs sonunda eğitimleri tamamlayanlara katılım belgelerimizi de takdim edeceğiz.”

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ZİYARET 4 GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ZİYARET 1 GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ZİYARET 2 GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ZİYARET 3

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa